Has Parti zamları protesto etti « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Has Parti zamları protesto etti

Bu haber 10 Nisan 2012 - 11:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son aylarda elektirk, doğlalgaz ve akaryakıt fiyatlarında yaşanan tarife zammına vatandaşın tepkisi sürüyor. Geçtiğimiz aylarda Türkiye, akaryakıt pahalılığında birinci sıraya yükselirken, elektriğe yüzde 10 ve doğalgaza yüzde 20 dolaylarında zam gelmişti.


Yapılan zamları protesto etmek için Şehreküstü Meydanı'nda bir araya gelen Has Partililer, vatandaşın imzasına sundukları protesto metnini Başbakan Erdoğan'a göndereceklerini söylediler.


Konuya ilişkin bilgi veren Has Parti İl Başkanı Ali Mollasalih, “”zamlar canımıza yetti!”” diyerek, hükümetin enerji politikasının gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Yapılan zamların işçi, memur ve emekliyi doğrudan etkileyeceğini savunan Mollasalih, esnaf ve çiftçinin de zarara uğrayacağını söyleyerek yeni zamların enflasyonu da beraberinde getireceğini iddia etti.


Hükümete zamların iptali için seslenen Mollasalih, “”Hükümet, kolaycılığı bırakıp, elini halkın cebinden çekmeli ve bu acımasız zamlara son vermelidir. Bu talebimizi halkın desteğine sunuyor ve Başbakan'a iletmek üzere imza kampanyası başlatıyoruz.”” şeklinde konuştu.