Müdürlere güvenli internet dersi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Müdürlere güvenli internet dersi

Bu haber 06 Nisan 2012 - 11:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de bulunan tüm ilköğretim ve ortaöğretim okul müdürleri, Bursa’da BTSO Eğitim Vadisi’nde bulunan Oğuz Kağan Köksal Konferans Salonunda düzenlenen “Güvenli İnternet” seminerine katıldı.


Seminere Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu ile katılan müdürler, toplantıdan olumlu izlenim ve bilgiler ile döndüklerini belirttiler. Bundan sonra da yapılacak tüm toplantı ve organizasyonlara birlikte katılmayı düşündüklerini söylenen okul müdürleri, dayanışmanın da süreceğini belirttiler.


Bursa Valiliği ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) işbirliği ile Bursa’daki okul müdürlerine ‘güvenli internet’ semineri verildi. TİB İnternet Daire Başkanı Osman Nihat Şen tarafından verilen seminere Bursa vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, Bursa ve ilçelerdeki okul müdürleri katıldı.


Kaymakam Dursun Balaban ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’in de katıldıkları seminerde, güvenli internet kullanımı konusunda bilgiler veren TİB İnternet Daire Başkanı Osman Nihat Şen, Bursa’da 360 bin internet kullanıcısı bulunduğunu, bunların 18 bininin güvenli internet kullandığını belirtti.


‘Güvenli internet’ kavramının içerik güvenliği olduğunu belirten Şen, “Güvenli internet kullanımı irade ile ilgilidir. Güvenli internet kullanımı ile internet ortamında işlenen suçlarla mücadele etmeyi ve suç işlenmesini önlemeyi amaçlıyoruz” dedi.


Okul müdürlerinden seminerde aldıkları bilgileri öğrencileriyle paylaşmalarını isteyen Osman Nihat Şen, internetin güvenli kullanımıyla ilgili öğrenmenin en çok ilköğretim çağında gerçekleştiğini söyledi.