Belgeyi almayan usta olamaz! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Belgeyi almayan usta olamaz!

Bu haber 06 Nisan 2012 - 10:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Naci Güncü ile İlçe Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sezgin Ak tarafından imzalanan protokol ile “Geçici Ustalık Yetki Belgesi” bulunan inşaat ustalarının 40 saatlik eğitim görecekleri bildirildi.


Konu ile ilgili bir açıklama yapan KTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Naci Güncü, “EK-3 Geçici Ustalık Yetki Belgesi almış inşaat ustalarının bu belgeleri alacakları eğitimler ile Ustalık Yetki Belgesi’ne dönüştürmeleri gerekmektedir.


01.01.2015 tarihinden sonra Geçici Yetki Belgesi kullanımı geçerli olmayacaktır. Kurslara müracaat Karacabey Ticaret ve Sanayi Odasına ve Mesleki Eğitim Merkezine, 09 Nisan 2012 tarihinde itibaren yapılacaktır. Başvurular sırasında EK-3 Geçici Ustalık Yetki Belgesi fotokopisi ve Nüfus Cüzdanı fotokopisi gerekecektir. Düzenlenecek kurslara inşaatlarda çalışanların ve özellikle müteahhit arkadaşlarımızın önem vermelerini, firmalarında çalışanları kurslara yönlendirmelerini rica ediyoruz” diye konuştu.