MHP köy gezilerine devam ediyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

MHP köy gezilerine devam ediyor

Bu haber 30 Mart 2012 - 10:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karacabey İlçe teşkilatının, köy ziyaretleri devam ediyor.


Köy gezilerine Karakoca köyünden start veren MHP İlçe Başkanı Fevzi Kahraman ve yönetimi, şimdide Ortasarıbey ve Tophisar köylerini ziyaret ettiler.


MHP’liler ziyaretlerinde, köylülere, Karacabey’den geçmesi planlanan otoban ve ilçenin büyükşehir belediyesine bağlanması konularında bilgiler vererek, köy sorunları ve tarım ile ilgili konularda da bilgi alışverişinde bulundular.


Tarımda girdi maliyetlerinin yüksekliğinden yakınan köylüler, ürünlerinin para etmediğini belirterek, son iki yılda binlerce dönüm arazinin satıldığını ve köyden kente göçün hızla arttığını dile getirdiler.


Sürdürülebilir tarım için ürün çeşitliğinin artırılması ve sözleşmeli ürün ekimine geçilmesi gerektiğini belirten MHP İlçe Başkanı Fevzi Kahraman, çiftçiye verilen desteklemelerin %100 artırılması gerektiğini söyledi.


Kahraman ayrıca, tapulaştırmanın ülke genelinde biran önce tamamlanması gerektiğini vurgulayarak, elektrikli sulamaya geçilmesi, miras yoluyla tarım arazilerinin bölünmesinin ve küçülmesinin engellenmesi gerektiğini belirtti.