Randevular 182″den! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Randevular 182″den!

Bu haber 27 Mart 2012 - 9:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Devlet Hastanesi, vatandaşların daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşabilmesi amacı ile Merkezi Hastane Randevu Sistemine (MHRS) geçildiğini duyurdu.


Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yavuz Kaan Bütün, vatandaşların kamuya ait hastanelerle 182 numaralı telefonla randevu alabileceklerini söyledi.


Vatandaşların bundan sonra sabit veya cep telefonlarından 182 numarayı aradıklarında, karşılarına operatörün çıkacağını ifade eden Bütün, “Vatandaşımız hangi gün ve saatte muayene olmak istediğini söyledikten sonra, TC Kimlik numarasıyla müracaatını yapacak. Randevu günü ve saatinden en az 30 dakika önce hastanenin MHRS hasta kabul bölümüne başvurarak muayenesini olacak” dedi.


Başhekim Bütün, sistemden sağlıklı yararlanabilmek için öncelikle numaranın lüzumsuz sorularla meşgul edilmemesini isteyerek, Karacabey’de hizmet veren A ve B Blok’ta randevu sistemi uygulandığını kaydetti.


Başhekim Bütün, “Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye'de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biride Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS).’’ şeklinde konuştu.