Kan verene AGM”den %15 indirim! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Kan verene AGM”den %15 indirim!

Bu haber 27 Mart 2012 - 9:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kızılay Karacabey Şube Başkanı Yusuf Hoşbaş, kan bağışı kampanyasının devam ettiğini söyledi. Bu bağlamda, Saadet ve Hamidiye Mahalleleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile birlikte 28 Mart Çarşamba günü, Saadet Mahallesi Halk Eğitim Merkezi dersliğinde, 29 ve 30 Mart günleri ise Karacabey Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kan bağışı kampanyası düzenleneceğini duyurdu.


Herkesi bu anlamlı bağışa beklediklerini belirten Hoşbaş, bir gün hepimizin kana ihtiyacı olabileceğini vurguladı.


Kan vermenin kutsal bir vatandaşlık hizmeti olduğuna dikkat çeken Yusuf Hoşbaş, ‘’Halk arasında kiloca zayıf olan bir kişinin kan veremeyeceği gibi bir inanış var. Aslında bazen kilolu kişilerde kan yetersizliği olabildiği gibi, zayıf olanlarda fazlalık olabiliyor. Kişinin kan verip veremeyeceğini Bursa Kızılay Merkezi’nden gelen görevli arkadaşlarımız yaptıkları ön çalışma sonrası karar verebilir. Kan veren bir kişinin karaciğeri kısa sürede kendisini yeniliyor.


Yapılan tahliller sonrası kan veren kişinin her hangi bir hastalık taşıyıp taşımadığı da anlaşılabiliyor. Eğer kan veren bir kişide her hangi bir rahatsızlık saptanmışsa, kayıt forumundaki adresinden kendisine ulaşıp, kısa sürede tedavi olması öneriliyor. Bu da kişinin hastalığının erken teşhis edilmesini sağlıyor. Rahatsızlık saptanan kişide alınan kan imha edilerek kullanılmıyor.’’ dedi.


Hoşbaş, bu duyarlılık içinde herkesi  29 ve 30 Mart tarihlerinde kan vermek için Karacabey Halk Eğitim Merkezine beklediklerini duyurdu.


Kan verene %15 indirim!


Yusuf Hoşbaş ayrıca, AGM Marketler zinciri ile yapılan protokolle, kan bağışında bulunanlara verilecek kupon karşılığı 1 ay boyunca %15 indirim ile AGM Marketler zincirinden alışveriş yapabileceklerini belirtti.