Başka Bahar « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Başka Bahar

Bu haber 23 Mart 2012 - 11:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Takip okurlarım merhaba. Malumunuz bu sene kış epey fazla sürdü. İnsanın içine huzur veren, yaşama sevincini artıran bahar nihayet yüzünü gösterdi. Memleketimize gelen bahar, civarımızdaki ülkelere bir başka gelmişti.

 

Hatırlarsanız. Tunus’ta başlayan Libya’da devam eden Mısır’a sıçrayan en sonda Suriye’de devam eden Arap baharından söz ediyorum. Aslında beni, ne Mısır, nede Libya pek fazla ilgilendirmiyor. Yaklaşık yarım asırdır bu bölge halkları yaşadığı zulüm karşısında olması gereken aksiyonu göstermişlerdi. Halk ayaklanmasını.

 

Pek sanmıyorum ama sonunda demokrasi ve huzur gelirse iyi olacak. Yoksa malum güçlerin sömürüsü olmaya devam edeceklerse yalancı bahara inanmamak lazım. Takip ettiğiniz üzere 2 hafta öce cumhurun başı Tunus’a resmi bir ziyarette bulundu. Oranın meclisinde Yasemin devrimi ile başlayan baharlarda halk ayaklanması için Tunus ve Mısır halkının yanında olduklarını ifade etti mi? Etti.

 

Şimdi burada biraz durmak lazım. Bizleri her ne kadar Suriye hariç Tunus ve Mısır ilgilendirmiyor desek de, ilişkilerimizin resmi protokol kısmı bizi bağlıyor. Takip okurlarım yarın öbür gün birileri çıkıp, sizler Arap Baharından halkların yanında yer aldınız destek verdiniz, bizlerde Kürt Baharına destek veriyoruz, derse bu girdaptan Türkiye nasıl çıkar acaba sizlere soruyorum.!

 

Hele ki Suriye’den kaçıp Türkiye’ye sığınan 15 bin kadar sığınmacıya silahlı eğitim verdiğimiz söylentilerinin ayyuka çıktığı bir dönemde (ek:1) yarın öbür gün kendi ülkelerine sığınanlara Türkiye’deki sahte baharı uyandırmak için aynı şeklide davranırlarsa acaba durumumuz ne olur.

 

Tüm bunlar olurken ülkemizde gözden kaçan iki önemli! toplantı gerçekleşti. İlki Diyarbakır’da BDP’li vekiller ve 51 STK katılımıyla Türkiye Cumhuriyetine meydan okuma olarak düzenlendi. Çıkan sonuç 4 maddelik taleplerinin anayasaya işlenmesi için imza toplamak ve Kürdistan konferansı yapılması!

 

Diğer bir toplantıda Türk basınımızın güzide yazarlarının katıldığı Abant Platformu! Cengiz Çandar ve türevlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda sonuç olarak ana dilde eğitim anayasamızın başlangıç maddeleri ve kimlik sorunları ele alındı. Tüm bu toplantılardan ele edilen sonuç bölücü terör örgütünün daha da cesaretlendirecektir.

 

Sayın okurlarım sahte mevsimler çok gördük ama bundan sonra daha çok sahte baharlar görmeye devam edeceğiz anlaşılan. Ülkemiz olarak üzerimizde dolaşan kara bulutların bir an önce kalkması dileğiyle. Haftaya görüşmek üzere….

 

EK=1: http://haber.mynet.com/esad-karsiti-ordu-turkiyeden-yonetiliyor-600613-dunya