Tarihimizi yaktılar! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Tarihimizi yaktılar!

Bu haber 23 Mart 2012 - 11:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vakıflar Bursa Bölge Müdürlüğü'nün 3 ay önce restorasyona aldığı caminin çatısında saat 18.30 sıralarında yangın çıktı. Yangın, büyük üzüntü ve korku yaşattı.


Yangının neden çıktığı şuan bilinmezken, iddialara göre işçilerin ahşap üzerinde pürüz ısıtma çalışması yaptıkları ve yangının bu sebeple çıktığı söyleniyor.


Yangının büyümesiyle olay yerine gelen Karacabey Belediyesine ait itfaiye ekiplerinin yangına müdahalede yetersiz kalması sonrası olay yerine Bursa ve Mustafakemalpaşa itfaiye ekipleri sevk edildi.


Yangına ilk etapta iki itfaiye aracıyla müdahale eden Karacabey Belediyesi itfaiye ekiplerine tepki gösteren vatandaşlar, geç gelen Mustafakemalpaşa itfaiye ekiplerine de sitemde bulundular.


Karacabey itfaiye biriminin sürgün yeri olduğunu söyleyen bazı vatandaşlar da, ‘’İşte görüyorsunuz, yangına müdahale etmeyi bile bilmeyenler itfaiyeci olmuş. Daha suyu nasıl vereceklerini beceremiyorlar. Sular itfaiye aracının dışına akıyor. Kendi güvenliklerini almadan yangına müdahale etmeye çalışıyorlar. Burada suçlu olan itfaiye erleri değil. Çünkü onlar bir gün zabıta oluyor, bir gün bahçıvan, bir gün sucu, bir gün itfaiyeci. Burada asıl suçlu bu kişileri kafalarına göre görevlendiren amirleridir. Yetkililerin bu konuyu göz önünde bulundurarak gereğini yapmaları gerekir.’’ diyerek tepkilerini dile getirdiler.