Has Parti basına anket yaptı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Has Parti basına anket yaptı

Bu haber 23 Mart 2012 - 11:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halkın Sesi Partisi (Has Parti) Karacabey İlçe Teşkilatı, Takip Gazetesine yaptığı ziyarette, partilerinin Ocak ayında başlattıkları “”Anayasaya Milletimizin Eli Değsin İstiyoruz”” adlı anketi anlattı.


Has Parti İlçe Başkan Yardımcıları Ünal Kuvan, Erol Çele ve yönetim kurulu üyeleri, ziyaretlerinde Takip Gazetesi sahibi Alper Tunalı ile görüştüler.


Yaptıkları anketle Bursa’da 20 bin vatandaşa ulaştıklarının altını çizen Has Partililer, bir ilk özelliği taşıyan projelerini, partilerinin genel merkezlerinin de beğenerek yurdun her yerinde eş zamanlı dev anket çalışması başlattığını belirttiler.


Anayasa konulu bir anket zinciri olarak planlanan çalışmanın 1. anketinin bu hafta itibariyle başlatılmış olup, ilk anket hedefinin 500 bin kişi olduğunu belirten Has Parti Başkan Yardımcısı Ünal Kuvan, ‘’Dev anket çalışmalarımızı Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş yaptığı basın toplantısında tanıtmış ve başlatmıştır.


Yurt genelinde teşkilatlarımız, Genel Merkez Tanıtma ve Ar-Ge başkanlıklarımız tarafından hazırlanan anket formlarını vatandaşa takdim etmektedir. Yine aynı anket formu Genel Merkez Sosyal Medya Komisyonumuz tarafından hazırlanan www.anayasaanketi.com adresinden de cevaplandırılabilmektedir.


Anketin bulunduğu bu web sayfası aynı anda yeni anayasa konusunda çıkan haberler, akademik çalışmalar, başvuru metinlerini barındıran bir portaldır. Anayasa konulu anket zincirimiz periyodik olarak sürecek olup sonuçları kamuoyuna ve TBMM'ne sunulacaktır.


Bu çalışma ile amacımız yeni anayasayı öncelikli meselemiz olarak tutmak ve yapım sürecine katkıda bulunmaktır. Çünkü, devletlilerle değil, devlet için değil, halkla beraber, millet için bir anayasa yapılmalıdır.’’ şeklinde konuştu.


Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan ziyaretin ardından Has Parti İlçe Başkan Yardımcıları Ünal Kuvan ve Erol Çele, yanlarında getirdikleri ‘Yeni Türkiye, Yeni Siyaset için yeni Anayasa’ adlı kitapçığı Alper Tunalı’ya takdim ettiler.