Borsa”dan Ankara çıkarması « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Borsa”dan Ankara çıkarması

Bu haber 23 Mart 2012 - 11:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker’in de katılımıyla, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü tarafından Ankara JW Marriott Otel’de düzenlenen “Hububat Piyasalarını Değerlendirme Toplantısı”na, Meclis Başkanı Halit Elbir, Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem İşcan ve Genel Sekreter İbrahim Temel ile birlikte katıldı.


Toplantıda konuşan Bakan Eker, dünya genelinde 2011 yılında 700 milyon ton civarında buğday üretimi gerçekleştirildiğini söyleyerek, ‘’Türkiye’de 2010 yılında 19,7 milyon ton, 2011’de 21,8 milyon tonluk buğday üretimi gerçekleşti. Türkiye’nin buğday tüketim ihtiyacı ise 18-18,5 milyon ton olup, üretim fazlası buğday var, bunu da sanayiciler dünyaya ihraç etti.’’ dedi.


Toplantı sonrası Borsa Başkanı Murad Bertan, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar ile bir görüşme yaptı. Bertan, ilçe ve bölge çiftçisinin daha kaliteli ve verimli üretim yapabilmeleri için borsa olarak çiftçi eğitimi projelerini uyguladıklarını dile getirdi.


Ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret eden borsa heyeti, KTB’nin çalışmaları ve projeleri hakkında Hisarcıklıoğlu’na bilgi verdi.