Türk”ün devleti çöker ama kendisi çökmez « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Türk”ün devleti çöker ama kendisi çökmez

Bu haber 20 Mart 2012 - 9:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karacabey İlçe Başkanı Fevzi Kahraman, Çanakkale Zaferi’nin, Türk’ün, şartlar ne kadar zor olursa olsun, daha çok şeyler başarabilecek güç ve inanca sahip olduğunun bir kanıtı olduğunu vurguladı.


Bu büyük zafer için hemen her evden bir ya da iki şehit verildiğine dikkat çeken MHP İlçe Başkanı Kahraman; “Çanakkale Zaferi dünyaya, Türk’ün tükendiği sanılan gücünün henüz tükenmediğini, artık tarihi misyonunu tamamladığını sandıkları Türk’ün, şartlar ne kadar zor olursa olsun, daha çok şeyler başarabilecek güç ve inanca sahip olduğunu göstermiştir. Karşımızdakiler bir devletin çöküşü ile milletin inanç ve gücünün çöküşünün farklı şeyler olduğunu burada anlamışlardır. Türk’ün devleti çökebilir ama kendisi çökmez. Dünya sahnesindeki rolünü bırakmaz.


Çanakkale Zaferi, bize en pahalıya mal olan zaferimizdir. Karşılığında, en çok insan kaybına maruz kaldığımız bir zaferdir. Bu zafer için hemen hemen her evden bir iki şehit verilmiştir. Türk milleti, binlerce aydınını bu savaşta yitirmiştir. Çanakkale’de bir nesli kaybettik, Gelibolu’ya bir nesli gömdük.


Bu zaferin belki de bizim için en önemli yanı Milli Mücadele ruhunun ilk meşalelerinin burada yakılmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk temel taşlarının bu mücadele sırasında atılmış olması ile Türk milletine Mustafa Kemal Atatürk’ün kazandırmış olmasıdır.


Hiç bir güç, hiç bir art niyetli Türk’ü karanlığa çekmek isteyen hiç bir akım, yüce Atatürk’ü gönlümüzden, ruhumuzdan, beynimizden silemez, silemeyecektir.’’ dedi.