TOKİ”lere başvurular başladı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

TOKİ”lere başvurular başladı

Bu haber 20 Mart 2012 - 9:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de TOKİ tarafından yapımı devam eden 132 konut için başvuruların başladığı duyuruldu.


Konuyla ilgili, Karacabey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 2010 yılı Ağustos ayında Esentepe’de temeli atılan ve yapımı devam eden 132 konut için başvuruların başladığı belirtildi.


Karacabey SYDV’den yapılan açıklamada, ‘’Genel müdürlüğümüz ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı arasında imzalanan protokol ile uygulamaya konulan ‘Sosyal Konut Projesi’ kapsamında  yapımı tamamlanmak üzere olan 132 konut için vakfımızdan 20 Mart 2012 – 20 Nisan 2012 tarihleri arasında talep toplanması istenmektedir.


Söz konusu konutlar için başvuruda bulunmak isteyen ve Karacabey sınırları içinde en az üç yıldır ikamet eden ve 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan (Fakru Zaruret içinde bulunan ve kanunla kurulu sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olmayan ve bu kurumlardan aylık gelir almayan) vatandaşlarımızın başvurularını şahsen bu tarihler arasında başvuru formu ve gerekli belgelerle birlikte vakfımıza yapmaları gerekmektedir.’’ denildi.


Açıklamada başvuru şartları ve başvuru için gerekli belgeler şu şekilde belirtildi;


Başvuru Şartları


T.C. vatandaşı olmak, 30 yaş ve üzerinde olmamak, (eşi vefat etmiş çocuklu dul bayanlara yaş şartı aranmaz. Babası veya hem babası hemde annesi vefat etmiş yetim bekar bayanlarda yaş şartı 25 yaş ve üzeri belirlenir.) Kanunla kurulmuş sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmamak, 3294 sayılı kanuna uygunluğu (Fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunan kanunla kurulu sosyal güvenlik kuruluşlarından aylık ve gelir almayan) ilgili SYD Vakfı tarafından tespit edilmek ve SYD Vakıflarından yardım alıyor veya alabilecek durumda olmak, konutların bulunduğu il yada ilçe sınırları içinde en az üç yıldır ikamet etmek, kendisi ile eşi, velayeti altındaki çocukları ve hanede yaşayan diğer kişilerin mülkiyetinde herhangi bir konutu bulunmamak, bir hane halkı adına (yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına) yalnızca bir adet başvuru yapmak, TOKİ konutlarından almamış olmak ve TOKİ konut kredisi kullanmamış olmak.


Başvuru İçin Gerekli Belgeler


Nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah ilmühaberi (konutların yapılacağı yer sınırları içinde en az üç yıldır ikamet ettiğine dair), T.C. kimlik numaraları (bütün aile bireylerinin nüfus müdürlüğünden alınacak aile kaydı), özürlü vatandaşların, özürlü kimlik kartı fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporu (en az %50 özürlü olduğuna dair).


Başvuru sahibi ayrıca başvuru formunda istenilen belgeleri vermekle yükümlüdür. Eksik evrak ibraz edenler kuraya katılma haklarını kaybedeceklerdir.


Yukarıda yer lan başvuru şartlarına sahip olan, 1. kategori olan ‘en az %50 özürlü vatandaşların’, 2. kategori olan ‘diğer alıcı adayların’ başvuruları ayrı olarak 2 kategoride kabul edilecektir.