Bu topraklara sahip çıkmalıyız « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Bu topraklara sahip çıkmalıyız

Bu haber 20 Mart 2012 - 9:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Karacabey İlçe Başkan Yardımcısı Ünal Kuvan, Çanakkale Zaferi’nin, salt askeri bir zafer olmadığı gibi sadece bir etnik yapıya ait bir başarı da olmadığını söyleyerek, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


HAS Parti İlçe Başkan Yardımcısı Ünal Kuvan mesajında, “Bugün, tarihin her döneminde insanlığın ibret ve milletimizin iftiharla anacağı Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97. yılını kutlamaktayız. Bu zaferin kazanılması için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle, aramızdan ayrılmış olan gazilerimizi de şükranla anmaktayız” dedi.


Çanakkale Zaferi’nin kazanılması için verilen mücadele, tarihimiz içinde müstesna bir yere sahip olduğunu dile getiren Kuvan, “Yokluğa ve köleliğe mahkûm edilmek istendiği anda izzet ve kahramanlıkla ayağa kalkan milletimizin birlik olduğunda başarabileceklerini göstermesi bakımından Çanakkale Zaferi, parlak bir iftihar tablosudur. İşgalci ve sömürgeci Batı devletlerinin kudretlerine dayanarak giriştikleri bu küstah teşebbüs, milletimize ve insanlığa kurtuluşun yolunu göstermesi bakımından da önemlidir.


Unutmayalım ki, Çanakkale Zaferi, salt askeri bir zafer olmadığı gibi sadece bir etnik yapıya ait bir başarı da değildir. Çanakkale Zaferi; askeriyle, köylüsüyle, genciyle, kadınıyla, yaşlısıyla, mekteplisiyle, sporcusuyla bütün milletimizin zaferidir. Çanakkale Zaferi; hür, eşit ve özgür insanların ortaklaşa kazandığı bir zaferdir. Çanakkale’den Diyarbakır’dan, Bursa’dan, Kastamonu’dan, Şanlıurfa’dan, Tekirdağ’dan, Antalya’dan, Gaziantep’ten, Hatay’dan gelenler olduğu gibi Kudüs’ten, Saraybosna’dan, Bağdat’tan, Bakü’den, Kabil’den de nice canlar koşa koşa geldiler; destek verdiler, omuz verdiler, çarpıştılar, şehit oldular.


Çanakkale zaferinde ortaya çıkan bu medeniyet ruhuna bugün her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Kürt meselesini de, Filistin meselesini de, Irak meselesini de, Doğu Türkistan meselesini de, Çeçenistan meselesini de çözecek olan işte bu ruhtur, bu kardeşliktir, bu değerlerdir. Çanakkale’de ortaya çıkan bağımsızlık ruhu, milletimizin içinde her daim vardır ve var olacaktır.’’ şeklinde konuştu.


Kuvan, açıklamasını şu ifadelerle bitirdi: “Şehit kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu topraklara sahip çıkmalı ve medeniyetimizin yükselmesi için canla başla çalışarak, geleceğimizi inşa etmeliyiz. Tarihin her döneminde iftihar ve ibretle anılacak Çanakkale zaferini ve bu zaferde emeği geçen şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz.”