Başarısızlık başarının başlangıcıdır « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Başarısızlık başarının başlangıcıdır

Bu haber 20 Mart 2012 - 9:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi (AİHL), Mustafakemalpaşa İmam Hatip Lisesi tarafından Belediye Kültür Merkezinde organize edilen ve Eğitimci Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul tarafından verilen “Evin Okula Yakınlaşması, Değişen Anne ve Baba Rolleri ” adlı konferansa katıldı.


AİHL Müdür Yardımcıları Rafet Tokgöz, Mustafa Sütçü, öğretmenler Yüksel Çatal ve Gülhan İvdil ile çok sayıda öğrencinin katıldığı konferansta Doç Dr. Halit Ertuğrul, öğrenci ve velilere hitap etti.


Mazeret bulmada usta olanların hayatta asla başarılı olamayacaklarını ifade eden Doç Dr. Ertuğrul, dinleyicilerden hayatta başarısız olmaktan korkmamalarını istedi.


Başarısızlığın, başarı için bir başlangıç olduğunun bilinmesi gerektiğine dikkat çeken Ertuğrul, “Başarıyı isterken de sıkıntısı olanlara yardım etmek için isteyin. Yoksa intikam için, ihtiras için gelen başarıdan hayır gelmez” dedi.


Başarının yüzde 80 oranında arkadaş çevresine bağlı olduğunu vurgulayan Ertuğrul, ÖSS’de ilk 50 içine giren öğrencilerle görüştüklerinde, hepsinin başarıya inanan arkadaş çevrelerinin olduğunu gördüklerini aktardı.


Öğrencilere başarılı olmanın sırlarını anlatan Doç Dr. Halit Ertuğrul; “Öğrenciler derslerde öğretmenlerini dinlerse, önemli gördüğü yerleri not alırsa ve o notları evde tekrar eder eksiklerini giderirse, başarısızlık söz konusu olmaz.” ifadelerini kullandı.