Müftüler Karacabey”de toplandı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Müftüler Karacabey”de toplandı

Bu haber 16 Mart 2012 - 11:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa İl Müftülüğü’nün il bazında gerçekleştirdiği aylık Müftüler Toplantısı Karacabey’de düzenlendi.


Ticaret Borsası’nda İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay başkanlığındaki etkinliğe 17 ilçe müftüsü katıldı.


İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı’nın umreden dönüşü ve kendisini ziyaret etmek amacıyla Mart ayı toplantısının Karacabey’de düzenlendiği bildirilirken; toplantının açılışında İlçe Kaymakamı Dursun Balaban ve Ticaret Borsası Başkanı Murat Bertan ev sahibi olarak konuklara hoş geldiniz dileklerini ilettiler.


Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın yönettiği etkinlikte kurum hizmetlerinin yer aldığı bazı konular görüşmeye açıldı. Kurum içi genel din hizmetleri ve idari hizmetlerinin yanında toplantıda önümüzdeki Nisan ayında düzenlenecek “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Kutlu Doğum Haftası” programı değerlendirildi.


Ticaret Borsası’ndaki toplantıda, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2012 yılı umre organizasyonu çalışmaları gündeme getirildikten sonra mesleki ve dini konularda uygulama birliğinin sağlanması esas alınarak, bu konularda karşılaşılan sorunlar masaya yatırıldı.


Yaklaşık üç saat süren etkinlikte çeşitli konular ile yürütülecek programlar bazında il ve ilçeler arasında uygulama birliğinin sağlandığı belirtildi.