Ziraat mühendisliğinden yazarlığa « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Ziraat mühendisliğinden yazarlığa

Bu haber 13 Mart 2012 - 9:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

1993 yılından buyana birçok il ve ilçe Tarım Müdürlüklerinde görev yaptıktan sonra, son üç yıldır İznik İlçe Tarım Müdürlüğünde Ziraat Mühendisi olarak görev yapan Osman Yorulmaz, ilk edebi eseri olan “SURLARIN ÖTESİNDE” isimli Romanını piyasaya sürdü.


1976 Mustafakemalpaşa doğumlu olan Yorulmaz, bu eserinin ardından tarihi bir roman için çalıştığını açıkladı.


Ankara’da faaliyet gösteren “Bizim Büro Basımevi” tarafından basılarak dağıtımı yapılan kitabın Türkiye genelinde kitapçılardan veya internet ortamında online satış noktalarından temin edilebileceğini belirten Osman Yorulmaz, isteyenlerin www.bizimburo.com.tr ile 0312 229 99 28 – 29 adres ve telefon numaralarından ulaşabilecekleri gibi, 10-18 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan Tüyap Bursa Fuarında da, Abis Yayınları Standında ‘’Surların Ötesinde’’ adlı romana ulaşabileceklerinin mümkün olduğunu açıkladı.


“Surların Ötesinde “ isimli roman da yazar, hayat yolculukları sırasında, biri “Nefs”e ve diğeri “Aşk”a giden iki yolun ayrımında bulunan kararsız insanlara üçüncü bir yol açarak, onlara “Denge”yi önermektedir.


Antik yolların kavşağında kurulmuş İznik şehrinde dünyaları kesişen üç farklı gencin, bir define arama macerasının etrafında gerçekleşen ruhsal dönüşümlerine şahitlik etmekteyiz. Tarihin gizemli dehlizlerine açılan İznik sokaklarında, bir define haritasının sırları çözülürken, kahramanların her biri farklı bir değer yargısına savrulmaktadır.


Yazar, “Surların Ötesinde” romanını okurken, okurların kâh heyecanlı bir maceranın nefes kesici atmosferini yaşayacaklarını, kâh hazin bir aşkın can çekişmesini yüreklerinde hissedeceklerini belirterek, okuyucuların “Hırs” ile “Aşk”ın kavgasını izlerken hayatın anlamını bir kez daha düşünecek, huzur dolu bir uzlaşma noktasını görmeye başlayacaklarını ve hayatta ulaşılacak ruhsal seviyenin, aslında olmasını istenilen yer olup olmadığını sorgulayacaklarını söyledi.