Karacabey “engelleri” aşamadı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Karacabey “engelleri” aşamadı!

Bu haber 13 Mart 2012 - 9:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET, engelli mevcut ve yeni müşterilerine özel fiyatlarla 6 GB kotalı NET6 internet paketini 24 TL'ye, NETDİSK Hediyeli NETLİMİTSİZ internet paketini 41 TL'ye sunuyor.


İndirimli paketlerden yararlanmak isteyen müşterilerin, nüfus cüzdanı, en az yüzde 40 engelli oranını içeren engelli kimlik kartı veya sağlık kurulu raporu ile başvuruda bulunması yeterli oluyor. 1. derece yakını için (anne, baba, çocuk) başvuru yapmak isteyenler ise yakınlarına ait nüfus cüzdanı ile Türk Telekom Ofisleri’ne danışabilirler deniliyor.


Fakat, TTNET’in engelliler için yaptığı bu kampanya, Karacabey’de yine engele takılıyor. Bu imkandan yararlanmak isteyen engelli vatandaşlar, Türk Telekom Ofislerine gittiklerinde, ‘’Bu işlemi buradan yapamıyoruz. Mustafakemalpaşa Telekom Müdürlüğüne gitmeniz gerekiyor’’ yanıtını alıyorlar.


Vatandaşlar, çoğu kurum müdürlüğünün Karacabey’de değil de Mustafakemalpaşa’da olması nedeniyle yıllardır eziyete maruz kalırken, bu kez de engelli vatandaşlar siyasi ve bürokratların beceriksizlikleri yüzünden engele takılmış oldu.


Geçtiğimiz gün gittiği Telekom Ofisinden böyle bir yanıt alan engelli vatandaş M.T.’de bu engele takılanlardan sadece birisi. Engelli olmanın Türkiye’de çok zor olduğunu belirten M.T.,


‘’Hayatın her alanında engelli halimizle engelleri aşmaya çalışırken, birde böyle saçma engellerle uğraşıyoruz. Aslında bu engel sadece bize değil. Normalde de Telekom ile ilgili bir sıkıntınız olduğunuzda, bu gibi kurumların şube müdürlüklerinin Mustafakemalpaşa’da olması nedeniyle insanlar yine Mustafakemalpaşa’ya gitmeye mecbur bırakılıyor.


Karacabey ilçe mi yoksa köy mü belli değil. Bildiğim kadarıyla ilçe Kaymakamı Dursun Balaban 7 yıldır Karacabey’de. AK Parti 10 yıldır tek başına iktidarda. Peki soruyorum size, Kaymakam Balaban ve AK Parti ilçe teşkilatı bu konuda ne yaptı? Bunun dışında birde milletvekilimiz var. Acaba AK Parti milletvekili Önder Matlı bu konuda ne yapıyor? Koskoca ilçe her konuda Mustafakemalpaşa’ya bağlı olmak zorunda mı? Karacabeyliler bunu mu hak ediyor? Bu ilçeye de yazık bizlere de yazık.’’ diyerek tepki gösterdi.