Hedef olan değil hedef koyan başarılı olur « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Hedef olan değil hedef koyan başarılı olur

Bu haber 13 Mart 2012 - 9:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kişisel Gelişim ve Kalite Derneği ( GEL – DER ) Başkanı Sevil Pamirol, hedefsiz insanı kökleri olmayan ağaca benzeterek, “Her başarı ve başarısızlık insanın kendi eseridir. Kararlılıkla yoluna devem eden, zamanı profesyonelce kullanabilen insan hedeflerine daha rahat ve kolay ulaşır” dedi.


Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin organize ettiği “Geleceğimi Planlıyorum” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Pamirol, Uludağ Üniversitesi öğrencileri ile başarının yol haritası konusundaki deneyimlerini paylaştı.  Hedef belirleme, mücadele ruhu, kararlılık, farkındalık yaratma ve başarı konularında gençlerle sohbet eden Pamirol, şunları söyledi:


“Günümüz toplumu hedefsizliğinin kurbanı olmuştur. Başarıya giden yol haritasını çıkarmak istediğinizde bir hedef belirleyin. Bu hedef kişinin sahip olduğu yetenek ve güçlerle ulaşabileceği türden olmalıdır. Hedefsiz insan rotasız gemiye benzer. Nereye gittiğini bilen insana herkes yol açar. Kendinize inanın ve güvenin. Motivasyon önemli bir etkendir. Büyük hedefler her zaman itici güçtür.”


Her başarı ve başarısızlığın insanın kendi eseri olduğuna dikkat çeken GEL-DER Başkanı Pamirol, kararlılıkla yoluna devem edip, zamanı profesyonelce kullanabilen insanların hedeflerine daha rahat ve kolay ulaştığını ifade etti. Pamirol, “Hedefler hayallerden farklıdır. Hayaller kişinin varmak istediği nokta, hedefler ise oraya nasıl gideceğini gösteren programdır” diye konuştu.


Gençlerin kendi geleceklerini planlama konusunda daha güçlü ve hassas olacaklarına inandığını dile getiren Pamirol, “Hedefsiz insan kökleri olmayan ağaç gibidir, yeşeremez. Bizler kökleri kuvvetli bir milletiz. Doğru hedef belirleme ve gerçekleştirme azmine ve gücüne sahibiz’’ dedi.


Ayşe Leyla Akçalılar Kız Yurdu’ndaki konferansa Pamirol’un yanı sıra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bursa Şube Başkanı Süheyla Kaplan ile yönetim kurulu üyeleri ve Uludağ Üniversitesi öğrencileri katıldı.