BEBKA”dan 76 projeye destek « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

BEBKA”dan 76 projeye destek

Bu haber 13 Mart 2012 - 9:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa, Eskişehir, Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)’nın, 2011 yılı Mali Destek Programları değerlendirme sonuçları açıklandı. Çevre ve Enerji, Ar-Ge ve Yenilikçilik ile Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında toplam 76 proje destek almaya hak kazandı.


Sürdürülebilir kalkınma anlayışını hayata geçirmek amacıyla Kalkınma Bakanlığı’nın koordinasyonunda çalışmalarını sürdüren BEBKA tarafından, 2011 yılı Mali destek programlarında üç alandaki proje teklif çağrısında hem KOBİ’lerin hem de kar amacı gütmeyen kuruluşların (kamu kurumları, sanayi ve ticaret odaları, dernek ve vakıflar vb) projeleri desteklendi.


Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı tarafından 20 Eylül 2011 tarihinde kamuoyuna duyurulan ve 15 Aralık 2011 gününe kadar başvuru kabulü yapılan 2011 yılı mali destek programlarına 160’ı Ar-Ge ve Yenilikçilik, 112’si Çevre ve Enerji ve 96’sı Sosyal Kalkınma olmak üzere toplam 368 proje başvurusu yapıldı.


BEBKA’dan yapılan açıklamada, “2011 yılı Mali Destek Programları değerlendirme süreci Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliğine göre tamamlanarak, desteklenmeye hak kazanan projeler belirlenmiştir.


8 Mart 2012 tarihinde yapılan BEBKA Yönetim Kurulu Toplantısında mali destek almaya hak kazanan projeler onaylanmıştır. Kar amacı güden kuruluşlara yönelik Çevre ve Enerji Mali Destek Programı kapsamında 12 proje, kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik Çevre ve Enerji Mali Destek Programı kapsamında 17 proje, Ar-Ge ve Yenilikçilik Mali Destek Programı kapsamında 29 proje ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında 18 proje olmak üzere toplam 76 proje destek almaya hak kazanmıştır” denildi.


BEBKA’dan destek almaya hak kazanan kurumların ve projelerin tam listesine www.bebka.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.