“Ruhunu Okurum” satışta « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

“Ruhunu Okurum” satışta

Bu haber 09 Mart 2012 - 9:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Olay Gazetesi Yenişehir Temsilcisi Gürhan Adana’nın “Ruhunu Okurum” adlı romanı Sentez Yayınlarıyla okuyucuyla buluştu.


Adana, bu romanında, küçük bir sahil kasabasında, bu kasabanın egemen güçlerinin kurdukları düzeni anlatıyor. Ruhunu Okurum, egemen güçlerin gölgesi altındaki bir kasabada geçiyor.


Yoksul ve güçsüz bir genç adamın toplumsal adalet arayışı, nüfuz sahibi önde gelenlerin düzenine karşı mücadeleye dönüşüyor. Yoğun çağrışımlı anlatım biçimiyle okura kendini sevdiren Gürhan Adana, hemen her yerleşim biriminde görülebilecek toplumsal çürümeyi, para-insan ekseninde gözler önüne seriyor bu romanında.


Adana, yoğunluğu yüksek bir romanla çıkıyor okurun karşısına. Ruhunu Okurum, önde gelenlerin, belki de hiç değişmeyecek gizli yönetim ihtiraslarını anlatırken, değişik bölgelerden okurların bile, “Bu adamlardan bizde de var,” diyebilecekleri bir kitap.


Ruhunu Okurum’da hemen hemen her yerleşim biriminde görünmesi olası, yönetim


üzerinde etkin olma çabalarını anlatmaya çalıştığını söyleyen Adana, bu çabaların insanlık


tarihi boyunca süregeldiğini vurguladı.


1,5 yıllık çalışmanın sonunda romanın yazımını tamamladığını ifade eden Adana, Sentez Yayıncılık’tan çıkan Ruhunu Okurum’u 10-18 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Bursa Kitap Fuarı’nda imzalayacağını sözlerine ekledi.


Gürhan Adana’nın, Yenişehir Yazıtı (2007-İnceleme araştırma), Kırmızı İpli Salıncak (2008-Öykü), Hırs Kapanı (2010-Roman) ve Yenişehir Yazıtı (2011-İnceleme araştırma) adlı kitapları bulunuyor.