Ezbere şiir okuma finali 7 Mart”ta « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Ezbere şiir okuma finali 7 Mart”ta

Bu haber 28 Şubat 2012 - 10:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” etkinlikleri kapsamında düzenlenen, ilköğretim okulları 1. Kategori (1.2.3. sınıflar), 2. Kategori (4.-5 sınıflar), 3. Kategori (6.7.8. sınıflar) arası ezbere şiir okuma yarışmaları tamamlandı.


İlk olarak Atatürk İlköğretim Okulu salonunda yapılan 1. Kategori elemelerinde; Berna Morgül, Emirhan Biber, H. Nur Avcı, Kürşat Keseroğlu, Merve Güleç ve Yağmur Bıldırcın isimli öğrenciler ilk altıya girmeyi başardı.


İstiklal İlköğretim Okulu salonunda düzenlenen 2. Kategori eleme yarışmasında; Hediye Atlı, Miraç Özdemir, Reyhan Kırtay, Oğuzhan Yalçın, Yasemin Yumuktan ve Emre Durmuş ilk altıda yer aldı.


 

 

Son olarak ise, yine İstiklal İlköğretim Okulu’nda yapılan 3. Kategori eleme yarışmaları sonunda ilk altıya; A.Büşra Uray, D.Recep Günaydın, Elif Petriçli, Ezgi Silahşör, Hazal Erdem ve Kübra Erkil isimli öğrenciler girdi.

Eleme yarışmalarında başarılı olan öğrencilerin, 7 Mart 2012 tarihinde yapılacak olan final yarışmasına katılmaya hak kazandıkları bildirildi.