İnşallah yine masada kalmaz! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

İnşallah yine masada kalmaz!

Bu haber 21 Şubat 2012 - 10:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kaymakam Dursun Balaban önderliğinde ve Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı’nın da katılımıyla gerçekleşen İlçe İdare Toplantısı, Borsa toplantı salonunda yapıldı.


Daire amirlerinin de katıldığı toplantıda konuşan Kaymakam Dursun Balaban, daire amirlerine, vatandaşlara güler yüzle davranılması gerektiğini söyledi.


Dert ve problemlerin sabah işe giderken evde bırakılması gerektiğini söyleyen Balaban, ‘’Kurumlarımızın asıl görevleri milletimize hizmet etmek. Hizmet ederken de güler yüzlü olmalıyız. Vatandaşımıza karşı sabırlı ve hoşgörülü olmalıyız. Eğer bunu yaparsak akşam eve gidince yastığa başımızı rahat bir şekilde koyarız. ‘’ dedi.


Toplantıda öneri ve sıkıntıları dile getiren Kaymakam Balaban, ‘’Dermiryolu, Nilüfer, Kocadere ve Susurluk çaylarının ıslah edilmesi, tarımsal organize sanayi bölgesi kurulması, tarımsal alanların toplulaştırılması ve tarıma dayalı sanayi için imar çalışmaları yapılmalı’’ diyerek bu önerileri Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı’ya iletti.


Balaban, ilçenin en büyük sıkıntısının ise enerji konusu olduğunu belirterek, UEDAŞ yetkililerinden en kısa sürede bu soruna bir çözüm bulmalarını istedi.


Kaymakam Dursun Balaban ayrıca, turizm alanında ilerleme kaydetmek için Yeniköy yolunda ıslah çalışması yapılması, Kurşunlu-Bandırma sahil yolunun açılması, bu yolun Mudanya’ya bağlanması gerektiğini de belirtti.


İlçede bulunan özel idareye ait bazı binaların satılarak buradan gelecek olan paranın eğitime harcanmasının faydalı olacağını vurgulayan Balaban, hükümet konağı, emniyet ve jandarma için yeni hizmet binası ihtiyacı bulunduğunu sözlerine ekledi.


Kaymakam Balaban’ın gerekeni söylediğini ifade eden Ak Parti Milletvekili Önder Matlı, ihtiyaçların sonsuz fakat kaynakların kısıtlı olduğunu belirterek, zamanla sorunların giderileceğini ve ihtiyaçların karşılanacağını söyledi.


Kurumların genel olarak bina ve personel sıkıntısı bulunduğu ifade edilen toplantıda en çok konuşulan konu elektrik sorunu oldu.


UEDAŞ’ın 2012 yılını yatırım yılı olarak ilan ettiğini söyleyen Karacabey UEDAŞ Sorumlusu Nizamettin Kaya, özelleştirme sonrası UEDAş olarak hiçbir yatırım yapamadıklarını ve sorunları tam anlamıyla gideremediklerini kabul etti.


Sıkıntıların tecrübeli eleman yetersizliğinden kaynaklandığını belirten Kaya’ya, Kaymakam Balaban, ‘’Vatandaş eleman sıkıntısından anlamaz, teknik konulardan anlamaz. Özelleştirme oldu ama hiçbir yenilik göremedik. Sıkıntı hep aynı sıkıntı. 5 ekibi 3’e düşürürseniz, çalışanlar konuştukları telefon paralarını kendi ceplerinden öderse ne kadar verim alırsınız. Vatandaşa ödettiğiniz paranın hakkını verin. Hatlarınızı yenileyin elektrik sorununu giderin. Sürekli yaşanan kesintilerden vatandaş bıkmış durumda ve her kesintide bir vatandaşımızın elektrikli ev aleti bozuluyor. Bu sorunları genel müdürlüğünüze iletin.’’ diyerek cevap verdi.


Özelleştirmenin daha iyi hizmet olsun diye yapıldığını ifade eden Milletvekili Matlı’da, ‘’Ama görüyoruz ki eskisiyle bir farkı yok. Sorunlar yine aynı. Artık mazeret dinlemek istemiyoruz. Gerekeni yapın bu sorunu giderin.’’ şeklinde konuştu.


Toplantı, daire amirlerin öneri ve sorunlarının dinlenmesinin ardından sona erdi.