Kent Meydanı elimizde patladı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Kent Meydanı elimizde patladı

Bu haber 14 Şubat 2012 - 10:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MHP İlçe Başkanı Fevzi Kahraman, Belediye Başkanı Ergün Koç’un atık su tesisleri konusunda yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.


Konuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan Kahraman, ‘’08 Şubat 2012 Çarşamba günü yerel basına yansıyan ‘Koç’tan atık su tesisine ret tepkisi’ başlıklı haberde, modern arıtma tesisi yapımı ve borçlanmaya ret oyu verenleri ilçe halkına havale ettiğini ve bu fırsatı sadece siyaset ve muhalefet uğruna ret edenleri mahkemeye vereceğini belirtiyor.


Sayın Başkan, bizler yatırım ve işletme maliyetleri belli, fizibilite raporları hazırlanmış, ayakları yere basan projelere destek veririz. Bunu meclis toplantısında söyledik. Ancak, 6 milyon 500 bin Euro’ya ‘16 milyon TL’ mal olacağını, bunun için 10 milyon TL borçlanma yetkisi istediğiniz projenizin işletme maliyetinin ne kadar olacağı konusundaki sorulara cevap alamadığımız meclis tutanaklarından ve kayıtlardan tespit edilebilir.


Sütten ağzımız yandı, yoğurdu üfleyerek yemek zorundayız. Kent Meydanı elimizde patladı, 50’den fazla işyeri yıkıldı, 3 katlı otopark, nikah salonu ve kafeterya yapıldı. Bu güne kadar yaklaşık 4 aydır 3000 TL gelir elde edildiği, yani personelin maaşını dahi ödeyemediği ve zarar ettiği için Şoförler Odasına kiralanmasını istiyorsunuz.


Eski İş Bankasının yeri ve katlı otopark altındaki BİM’in boşalttığı yerlerde boş duruyor. Yani kira geliri de azaldı. Bunlar sadece birkaç basit örnek.


Bahse konu olan atık su arıtma tesisi şu ana kadar Çorlu Belediyesi ve Bodrum ilçesi Konacık belde belediyesi tarafından hayata geçirildi.


İlgili Bakanlığın hibe programı da dikkate alınarak, ilçemize kazandırılması tabi ki büyük bir fırsat. Bu vatanın bizlere dedelerimizden miras değil, torunlarımızın bize emaneti mantığıyla hareket ettiğimizi bilmenizi istiyoruz.’’ şeklinde konuştu.