Hastane bahçesi otoparka döndü! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Hastane bahçesi otoparka döndü!

Bu haber 07 Şubat 2012 - 11:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Devlet Hastanesi bahçesindeki araç park yerleri zaten ihtiyacı karşılamazken, birde İlçe Trafik Komisyonunun aldığı karar sonrası hastane dışına getirilen park yasağı, hem hasta yakınlarını çileden çıkardı, hem de çevrede oturan vatandaşların hastane bahçesini otopark gibi kullanmalarına neden oldu. 

İlçe Trafik Komisyonu, ambulansların hastaneye giriş ve çıkışlarında zorluk yaşamaları nedeniyle, hastane önüne park yasağı getirdi. Fakat park yasağı getirilen sokağın ambulansların kullanmadığı bir yol olması, ambulanslara herhangi bir geçiş rahatlığı sağlamadığı gibi, hastaneye hasta getiren yada hasta ziyaretine gelen vatandaşlara zorluk çıkartır oldu.

 

 

 

 

Park yasağı getirilen sokağın genelde mahalle sakinleri tarafından kullanılması ve yasağın ardından mahalle sakinlerinin araçlarını hastane bahçesine bırakması, hastaneye giriş ve çıkışları adeta işkenceye çevirdi.

Park yasağı getirilen yerin saçma bir karar olduğunu savunan vatandaşlar, ‘’Ambulanslar rahat girip çıksın diye bu kararı almışlar. Fakat kararı alanlar sanırım ambulansların nereden girip çıktıklarını bilmiyorlar. Ambulanslar bu yolu zaten kullanmıyorlardı. Burası çevrede oturan vatandaşlar ve hastane bahçesi dolu olduğunda hastaneye gelenler tarafından kullanılıyordu.


 


Eğer bu bölgede bir park yasağı kararı alınacaksa 101 ve 99 sokaklarda olmalıydı. Çünkü ambulanslar hastaneye 101 sokaktan giriyor. Çıkışta ise kullanılan 99 sokak. Yani park yasağı uygulanan yerin hastane giriş ve çıkışıyla hiçbir ilgisi yok. Laf olsun diye alınan bu kararın biran önce düzeltilmesi gerekir. Kimsenin vatandaşları mağdur etmeye hakkı yok.

Ayrıca Trafik Komisyonu, zaten otoparka dönen hastane bahçesinde birçok yeri işgal eden taksilere de bir çözüm bulsun.’’ şeklinde tepkilerini dile getirdiler.