Yalçın Afyon”a gitti vekalet Arı”da « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Yalçın Afyon”a gitti vekalet Arı”da

Bu haber 03 Şubat 2012 - 10:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, merkez teşkilatından sonra il milli eğitim müdürlerini de değiştirdi.


652 KHK ile tamamı boş kadroya alınan il milli eğitim müdürlerinin yerlerine görevlendirme yapıldı. 81 İl müdürü için üçlü kararname ile atama yapılmazken, sadece bakan onayı ile görevlendirmeler yapıldı.


Bu kapsamda, yaklaşık 3 ay önce Karacabey’de göreve başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın da, yapılan görevlendirme sonrası Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gitti.


Karacabey’e gelmesiyle gitmesi bir olan Metin Yalçın, önceki gün görevini Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım’dan devraldı.


Devir teslim töreninde konuşan Metin Yalçın, “Geldiğimiz makamlar, yerler, bizlere ait değil, bizlere emanet ve sorumluk olarak verilmiş olan yerler. Önemli olan bu emaneti iyi bir şekilde, güzel şekil de yürütmek. Afyonkarahisar için ne kadar güzel hizmetler yapabilirsek bu bizim şahsımıza değer katacaktır. Afyonkarahisar’a hizmet için geldik. Bu gelinen noktadan bir adım daha ileriye nasıl götürebiliriz bunun mücadelesini vereceğiz” diye konuştu.


Makamında bulunmaktan çok okullarda öğretmenlerle, yöneticilerle birlikte olmak istediğini aktaran Yalçın, “Başarı tek kişiye bağlı değildir. Mutlaka takım, ekip çalışması ister. Burada ben yalnız olarak değil bir ekip olarak bu mücadeleyi sürdüreceğimizi biliyorum. İyi niyetlerle buraya geldik. İnşallah biz de giderken sayın müdürümüz Hidayet Bey gibi olumlu şeyler bırakarak gideriz. Gönlümüzden geçen budur.” şeklinde konuştu.


Metin Yalçın’ın Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü olması sonrası Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne herhangi bir atama yapılmazken, bu görevi vekaleten Şube Müdürü Mehmet Arı’nın yürüteceği öğrenildi.