Kimin ne kadar fenerli olduğu belli! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Kimin ne kadar fenerli olduğu belli!

Bu haber 03 Şubat 2012 - 10:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.


 

FB Dernek Başkanı Hakan Vapur’un salladığı iddialara cevap veren Koray Yılmaz, ‘’Benim ne kadar Fenerbahçeli olduğumu tartışıyorsun ama, üyelere sms atıp, ’FB şampiyonluğunu Sivas’ta şeref tribününde kutlayacağım’ diyen sen, tribünde olan bendim.’’ dedi.

 

 


Hakkında asılsız iddialarda bulunan FB Dernek Başkanı Vakan Vapur’a yanıt veren, seçimlerde aday olacak yönetimde yer alan Koray Yılmaz, ilk olarak 12 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan seçimde adaylarının Hüseyin Erol olduğunu açıkladı.


Başkan Vapur’un iddia ettiği gibi rant peşinde olmadıklarını ve neden aday olduklarını kongrede açıklayacaklarını söyleyen Yılmaz, Vapur’un eleştirilerine şu sözlerle yanıt verdi;


ÜYELİK GÖNÜL İŞİDİR


‘’Saygıdeğer Fenerbahçe taraftarları ve ilçemizin duyarlı vatandaşları. İnsanlar inançları doğrultusunda inandıkları düşüncenin taraftarı olurlar. İnsanların diğer canlılardan ayıran en temel özellik budur. Kimse inançları, taraftarlığı nedeniyle eleştirilemez ve cezalandırılamaz. Medeni insanda, herkesin görüşlerine saygı duyan kişidir. İnsanların taraftarı olduğu bir düşüncenin savunucusu olması kadar, o düşünceye daha fazla hizmet edebilmesi amacıyla yönetime talip olması da en temel hak ve sorumluluğudur.


Kişiler düşünce olarak kendilerine uygun gördükleri bir derneğe üye olurlar. Üyeliğinde belirli bir koşulları vardır. Bunlardan biride aidattır. Aidatını ödemeyen bir üye uyarılır.2 yıl sonun da aidat ödemez ise yönetim kurulu kararı ile üyeliği düşürülmesi kararı alınabilir. Eğer bu kişi Genel Kurul’a kadar aidatını öderse üyeliği devam eder.


Bir göreve talip olmakta çekilmekte kişilerin en temel hakkıdır. Saygı duyulmalıdır. Bizde öyle düşündük.


Köşeden köşeye yanıt uçurulmasından oldum olası hoşlanmamış ve etik bulmamışımdır. Kabul edilebilir sınırlar içerisinde bazı şeylerin abartılmasını bir nebze olsun anlayış ile karşılayabilirim fakat, iki senedir söylediklerinin bir çoğu doğru çıkmamış biri olarak onu ciddiye almam söz konusu bile olamaz.


Mevlana ne güzel söylemiş; ‘Siz ne kadar anlatırsanız anlatın, anlatabildiğiniz ancak, karşınızdakinin anladığı kadardır’ diye.


İLK VE SON YANIT


Öncelikle şunu belirtmeliyim ki başkan adayımız sayın Hüseyin Erol’dur. Sayın başkanın belirttiği gibi rant peşinde olup olmadığımız ve ne maksat ile bu göreve talip olduğumuzu başkan adayımız genel kurulda yapacağı konuşma ile açıklayacaktır.


Sayın başkanın 27 Ocak 2012 tarihinde yerel gazetelere vermiş olduğu demecinde belirttiği gibi, ben mevcut yönetime girmeyi hiç talep etmediğim gibi, sayın başkanın beni yönetime almak için defalarca aradığını, beni ikna etmek için dükkanıma geldiğinin en yakın şahidi, hali hazırda yönetimin kurulunda bulunan iki arkadaşıdır.


Benim ne kadar Fenerbahçeli olduğum konusuna gelince, sayın başkan üyelere yolladığı sms’ler ile Sivas’ta şeref tribününde şampiyonluğu kutlayacağım derken, onun yerine tribünde olan ve şampiyonluk maçına şahitlik eden bendim.


Sayın Rıdvan Dilmen’in adını hiç bir mecrada kullanmadığım gibi, onun ne sağ nede sol koluyum. Benim hiçbir üst düzey tanıdığım da bulunmamaktadır. Sayın başkan gibi, sayın Ali Koç ve sayın Ali Şen’i tanımamakla birlikte, hiç kimsenin adını kullanarak Fenerbahçeliliğime yakışıksız hiçbir harekette bulunmadım ve bu isimleri kullanarak hiç kimseyi aldatmadım.


YANIT BEKLEMEM


Sayın başkandan yanıt bekleme gibi bir talebimde yoktur. Gerek gördüğü taktirde genel kurulda üyelerimize yapmasının daha uygun olacağı kanaatindeyim.’’