KTSO”dan sergi ve müze önerisi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KTSO”dan sergi ve müze önerisi

Bu haber 03 Şubat 2012 - 10:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, ‘’Geçmişten bu yana söylediğimiz ‘Tarım ve Hayvancılığın Başkenti Karacabey’ sloganımızın belleklere oturmaya başladı’’ diyerek, belediyenin girişimleri ile yol kenarlarına yapılan maketler ile de buna vurgu yapılmasından memnuniyet duyulduğunu söyledi.


‘’Karacabey ‘Tarım ve Hayvancılığın Başkenti’ derken, bunun geçmişten gelen bir özelliğimiz olduğunu, ilçe ekonomimizin Tarım ve Hayvancılığa endeksli olduğunu’’ söyleyen KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, ‘’Tarım ve hayvancılıkla birlikte Karacabey’i anlatan birçok değer var. Bunun ilçe dışına duyurulması gerekiyor. Belediye başkanımızın öncü olduğu hayvan figürlerinin yer aldığı çalışma bir başlangıç olsun, bunu daha ileriye taşıyalım ve Karacabey’in değerlerini ortaya koyabileceğimizi bir Açık Hava Sergisi gerçekleştirelim.


Karacabey’in leyleklerini, Türkiye’de tek Ayı Barınağının olduğunu, Harada yetiştirilen atları, kangal ve akbaş köpekleri sergileyelim. İnanıyoruz ki hem Karacabey’i Karacabey yapan değerleri bir arada görmek, hem de Tarım ve Hayvancılığa dair bir tarih oluşturabilmek adına böyle bir çalışma ilçemizin adının ulusal alanda duyurulmasına çok önemli katkılar sağlayacaktır.’’ şeklinde konuştu.


Matlı ayrıca, ‘’Bu konuda tarihimize sahip çıkma ve ışık tutma anlamında ilçemizde bir ‘Tarım ve Havancılık Müzesi’ kurulması yönünde çalışma başlatmak istiyoruz. İlçemize değer katacağını düşündüğümüz projenin Açık Hava Müzesi konumunda olmasını ve projeye İlçemizden destek vermek isteyenleri, tarihi makine ve teçhizatlarının sergilenmesi yönünde yanımızda görmek istiyoruz. Bu projemizin ilçe gündeminde olmasını ve kurumların da bu konuda görüşlerini açıklamalarını istiyoruz.’’ dedi.