Baba beni o doktor amcaya götür « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Baba beni o doktor amcaya götür

Bu haber 31 Ocak 2012 - 10:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’de gerçekleştirilen ilk yüz nakli, Mustafakemalpaşa’da yaşayan minik Buse’yi de umutlandırdı.


Daha 16 aylıkken evlerinde çıkan yangında yüzü ve elleri yanan minik Buse’nin yüzü, 32 ayrı operasyon geçirmesine rağmen düzelmedi. Akdeniz Üniversitesinde gerçekleştirilen ve tüm Dünya’da büyük bir yankı uyandıran Türkiye’nin ilk yüz nakli haberini duyan 9 yaşındaki Buse’nin ilk sözü ise, “Baba ne olur beni o doktor amcalara götür” oldu.


Yalıntaş Beldesi’nde yaşayan 9 yaşındaki Buse Kamalı’nın, henüz 16 aylıkken evlerinde çıkan yangında elleri ve yüzü yandı. Şu ana kadar tam 32 ayrı ameliyat geçiren minik Buse’nin yüzü bir türlü düzelmedi.


Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ile operasyonun başkanlığını yapan A.Ü. Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ve Estetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ve tüm Dünya’da büyük yankı uyandıran yüz nakli haberini gören minik Buse, haberi duyar duymaz babasına “Baba ne olur beni o doktor amcalara götür” diye yalvardı.


Baba İlhan Kamalı kızının iyileşmesi için her şeyi yapacağını ifade ederek, “Gerçekleştirilen bu yüz nakli bizim ve bizim gibi konuyu yakından takip eden aileler adına çok önemli bir adım oldu. Artık büyük bir umudumuz var. Kızım için her şeyi yapmaya hazırım, onun sağlığı için Akdeniz Üniversitesinin kapısında bile yatarım.” dedi.