Mösyöleşme! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Mösyöleşme!

Bu haber 27 Ocak 2012 - 8:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu hafta içinde beklenen ve bana hiçte sürpriz olmayan bir sonuçla Fransa Ermeni Soykırım Yasasını tanıdı. Tıpkı İsviçre’nin tanıdığı gibi.

 

Yunanistan ve Rum Kesimi zaten yıllar önce tanımıştı. Henüz ABD fiilen tanımadı ama eyaletler bakımından 50 eyaletin 41 biri zaten kendi meclislerinden bu kanunu geçirdi. %70’e yakını Müslüman olan Lübnan’da soykırımcı kabul etti bizi. Dünya güzellerinin cirit attığı ülke olan Arjantin ise zaten rekor onlarda 7 kere.

 

Uruguay ve Litvanya’da Fransa’yla hemfikir olduklarını yıllar önce söylemişlerdi. Saydığım diğer ülkelerde bulunan büyükelçiliklerimizi çekmek dışında bir yaptırım yapmadığımızdan (en geç bir ay sonra geri gönderildiler) son ülkeye de fazla bir yaptırımımız olacağı kanısında değilim.

 

Hadi yazarınız olarak Lö Sarkozy bütün bu manevraları iç politikada kazanmak ve yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini garanti altına almak için şövalyeliğe soyundu. Ha birde ülkesi AB içinde giderek Almanya’nın altında ezilmeye güç kaybetmeye başlamıştı. Bunlar kanımca Fransızların AB çatısında dış politikada yeniden güçlenmek için yapılan ayak oyunlarıdır.

 

Bu ülkeler kendi çıkarları için bunları yaparken bizler ne yaptık biliyor musunuz? Cumhurun başı futbol karşılaşması için Erivan’a gitti. Akdamar kilisesi için dünyanın parası harcandı. Van’da balonlarla havai fişekleriyle Akdamar şöleni düzenlendi. Nerdeyse Karabağ işgali unutulup sınır kapısı açılacaktı.

 

Bursa’da oynanan rövanş maçında Azerbaycan bayrakları stada sokulmadı. Çırpınırdı Karadeniz marşı bir daha gerçek olmuştu bakıp Türkün bayrağına öldük öldük dirildik. Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu, Ermeniler tehcir edilmiştir dedi. Kurumun başından alındı.

 

Bütün bunlar geçtiğimiz yıllarda oldu mu maalesef oldu. Bunların hepsini bizler gördük. Şimdi yaptırım sırası gelmedi mi bakalım nasıl bir yaptırımlar uygulayacağız.

 

One minute! İnşallah yanılırım. Mahcup olurum. Yazıma Köroğlu’nun bir dörtlüğüyle son vereceğim.

 

Köroğlum derki kalmışım naçar,

 

Serçenin gönlünden şahinlik geçer,

 

Şahini görünce ormana kaçar,

 

Gider tenhalarda kahraman olur.

 

Bir sonraki hafta görüşmek dileğiyle. Saygılarımla.