MKP”de köpek katliamı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

MKP”de köpek katliamı!

Bu haber 27 Ocak 2012 - 8:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İddiaya göre, yaklaşık 6 ay önce Mustafakemalpaşa belediye ekipleri tarafından çok sayıda sokak köpeği zehirli iğnelerle itlaf edildi.


Mustafakemalpaşa’da, belediye tarafından sokak köpeklerinin iğne ile itlaf edilip çöp kamyonlarına atılmasını fotoğraflayan veterinerin görevliler tarafından darp edildiği iddiasıyla açılan davanın görülmesine başlandı.


İddiaya göre, yaklaşık 6 ay önce belediye ekipleri tarafından çok sayıda sokak köpeği zehirli iğnelerle itlaf edildi. Veteriner hekim Eray Ortalık'ın gece yarısı yapılan bu katliamı fotoğraflarla belgelerken görevliler tarafından darp edildiği ileri sürüldü. Çekilen fotoğrafları gören Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), konuyu Bursa Barosu'na bildirerek hayvan katliamının takipçisi olmasını istedi.


Bursa Barosu, bugün Mustafakemalpaşa Adliyesi'nde görülen darp davasına Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Ümran Babacan ile avukat Gaye Üner'i gönderdi. Avukatlar, bu olayda 5199 sayılı Hayvan Hakları Kanunu'nun uygulanıp uygulanmadığına dair fikir edinmek istediklerini, bu doğrultuda baro olarak gereğini yapacaklarını ifade etti.