KTSO”dan çarşıya maddi destek « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

KTSO”dan çarşıya maddi destek

Bu haber 27 Ocak 2012 - 8:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret Borsası’nın, üreticiyi tüketiciyle buluşturacak olan ‘’Tarım Ürünleri Çarşısı’’ projesine her kesimden destek gelirken, KTSO Başkanı Özer Matlı, inşaat için maddi destek vereceklerini söyledi.


Ticaret Borsası’nın ‘’Tarım Ürünleri Çarşısı’’ projesi tanıtımı ve görüş alışverişinde bulunma turları kapsamında ziyaret ettiği Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası, Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Karacabey Genç İşadamları Derneği de, projeye tam destek verdi.


Şubat ayında temeli atılarak Eylül ayında tamamlanması planlanan çarşının, yem, hububat ve gübre ticaretini tek çatı altında toplamasının isabetli bir proje olacağı vurgulanırken, Borsa Başkanı Murad Bertan, ‘’Ben değil, biz varız’’ ilkesiyle herkesin görüşünü alarak projeyi hayata geçirmek istediklerini söyledi.


KTSO’dan maddi destek!


Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Özer Matlı, proje hakkında detaylı bilgi aldığı Ticaret Borsası Başkanı Murat Bertan’a tam destek sözü verdi. ‘’Binamızın yapımında yaptığınız bağış kadar biz de size maddi destek vereceğiz’’ diyen Matlı, hayata geçirilecek projenin kendi üyelerine de hizmet vereceğini hatırlattı.


Tarım ve hayvanlıkla tarımsal sanayinin bir bütün olduğuna işaret eden Matlı, ‘’Kendi işimiz, kendi projemiz gibi sahip çıkacak ve desteğimizi esirgemeyeceğiz. Büyük ve mutluluk veren bu projeden Karacabey kazançlı çıkacak. Böyle bir projeden dolayı şükranlarımı sunuyorum’’ diye konuştu.


Borsa Başkanı Murat Bertan da, sahip çıkıldığında 50 yılı aşan bir ihtiyacın karşılanacağını, hububat sektöründe önemli bir Pazar oluşturulacağını vurguladı. Sanayi Odası ile Borsa’nın örnek birlikteliğinin büyük sinerji yaratarak kendilerine güç kattığının altını çizen Bertan, % 80 dolayında finansmanı hazır olarak, kendi öz kaynaklarıyla projeyi her yönleriyle kamuoyunun görüşlerine sunarak dört dörtlük bir eser kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.


Bu örnek bir proje!


Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bertan, Meclis Başkanı Halit Elbir ve Genel Sekreter İbrahim Temel’den oluşan heyetin ikinci durağı Saadet Partisi (SP) oldu.


SP İlçe Başkanı Gürsoy Yıldız, projeyi Karacabey adına sevindirici bulduğunu vurgulayarak, herhangi bir kredi kullanımına gerek duyulmaksızın öz kaynaklarla çarşının inşa edilecek olmasını da ayrıca gurur verici bulduklarını ifade etti. Yıldız, bu projenin bölgede örnek olacağını sözlerine ekledi.


Borsa Başkanı Bertan, mısır üretiminin önemli merkezlerinden Karacabey ovasında önemli bir ihtiyacın karşılanacağını söyledi. ‘’Asli görevimiz üreticinin gereksinimlerine cevap vermektir’’ diyen Bertan, 2 milyon TL’ye mal olacak projede üçü 400 m², diğerleri 250 m² olmak üzere yükseklikleri 8 metre olan 16 deponun yer alacağını ve burada her türlü alt yapının da tesis edileceğini kaydetti.


Daha sonra Demokrat Parti (DP) İlçe binasına geçen Borsa heyetini DP İlçe Başkanı M. Ali Köfteci karşıladı. Projenin detaylarını dinleyen DP ilçe yöneticileri, çok önemli bir ihtiyacı karşılayacak çarşıya tam destek sözü verdi.


Karacabey Genç İşadamları Derneği Başkanı Samet Karakaşlar’a da proje hakkında bilgi veren Borsa heyetini son durağı CHP oldu. CHP ilçe yöneticileri ve partililerin yoğun ilgi gösterdiği ziyarette ‘’Tarım Ürünleri Çarşısı’’ enine boyuna masaya yatırıldı.


CHP İlçe Başkanı Mümin Ereselli, yakından inceleme fırsatı buldukları projenin heyecan verici olduğunu ifade etti. ‘’Kimsenin hayır demeyeceği bir projeye her türlü desteğe hazırız’’ diyen Ereselli, Borsa yöneticilerine teşekkür etti.