Destekleme icmalleri askıda! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Destekleme icmalleri askıda!

Bu haber 17 Ocak 2012 - 9:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, ‘Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Destekleme’ icmallerinin askıya çıkarıldığını duyurdu.


Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Erdoğan Ceylan tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; ‘’Bakanlığımızın 15 Mart 2011 tarih ve 2011/15 sayılı Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere, mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılmasına dair tebliği gereği, bahsi geçen desteklemelerden faydalanmak isteyen çiftçilerimizin başvuruları 30.12.2011 günü mesai bitimine kadar alınmıştır.


Başvuru süresi sonunda ÇKS başvuru dosyaları, bakanlığımız Çiftçi Kayıt Sistemi’ne aktarılmıştır. Bu bilgilere göre her köy için Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Desteği hak edişlerine esas Çiftçi Detayındaki İcmaller (icmal-1) 10 gün süre ile kendi köyünde/mahallesinde askıya çıkartılmıştır.


Bu süre içerisinde üreticilerimizin bilgilerini kontrol ederek oluşabilecek hataları İlçe Müdürlüğümüze gelerek bildirmeleri gerekmektedir. Değerli üreticilerimize duyurulur.’’