Bozkurt “Kahraman” « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Bozkurt “Kahraman”

Bu haber 17 Ocak 2012 - 9:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karacabey İlçe Teşkilatı hafta sonu kongreye gitti. İlçe Başkanı Ayhan Tayfur’un aday olmadığı kongrede, tek aday olan ve Karacabeyliler tarafından sevilen bir isim olan emekli eğitimci Fevzi Kahraman MHP ilçe başkanlığına seçildi.


MHP Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, MHP Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Fevzi Zırhlıoğlu, MHP Bursa İl Başkan Yardımcıları Ali Gelişmek, Erol Sönmez, Ramazan Karakoç, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Özay, Zeki Budak, Mustafa Bozkurt, Murat Taşdemir, Hüsnü Aydın, Mustafakemalpaşa Yeşilova Beldesi Belediye Başkanı İbrahim Tan, MHP Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Selim Oruç, Karacabey ve Mustafakemalpaşa belediye ve il genel meclisi üyeleri, Ülkü Ocağı İl Başkanı Fatih Günışık ve çok sayıda partilinin katıldığı kongre, MHP ilçe binasında yapıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından oluşturulan divana Fevzi Zırhlıoğlu başkanlık yaparken, divan üyeliklerini ise Ali Gelişmek, Ramazan Karakoç ve Erol Sönmez yaptı.


Yeni seçilecek olan yönetime başarı dileklerinde bulunan MHP İlçe Başkanı Ayhan Tayfur tarafından okunan faaliyet raporunun oylanması ve onaylanmasının ardından, muhasip Osman Çalışkan’ın okuduğu mali raporda oylamaya sunularak kabul edildi.


Okunan raporların ardından bir konuşma yapan başkan adayı Fevzi Kahraman, tüm partililere birliktelik mesajları verdi.


‘’Sadece ben olursam çok zor ama birlikte olursak başaramayacağımız iş yok’’ diyen Kahraman, ‘’Ben geminin kaptanlığına soyundum. Fakat bu gemi sadece kaptanla gitmez. Sizlere de büyük iş düşüyor. Ben sizin için aday oldum inşallah hep birlikte güzel işlere imza atacağız’’ şeklinde konuştu.


Konuşmasına Ak Parti politikalarını eleştirerek devam eden Kahraman, şu görüşlere yer verdi;


Bakan staj anılarını anlatıyor!


‘’Geçtiğimiz hafta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker Karacabey’e geldi. Ama gördük ki Eker, kendisine iletilen çiftçi sorunlarını konuşmak yerine Karacabey’deki staj anılarını anlattı.


Nöbette tutarım, şehitte olurum!


Eskiden her erkek asker doğardı. Ama bundan sonra AKP sayesinde %50 asker, %25 bedelli, %25 vicdani retçi doğacak. Ben buradan diyorum ki, askere gitmeyenin yerine ben gitmeye hazırım. Yavrumla beraber gider nöbette tutarım, şehitte olurum.


BDP’lilere saygı duyuyorum!


Ben şahsen artık BDP’li milletvekillerine saygı duymaya başladım. Adamlar ne istediyse aldılar. Her şeyi açık açık söylüyorlar. En azından safları belli. Ama diğer taraftan AKP’li bir vekilde çıkıp, ‘Kuzey Irak’ta kurulacak olan kürt devletini Türkiye Cumhuriyeti desteklemelidir’ diyor. Yani safı belli olmayan virüslerde böylelikle ortaya çıkıyor.


Sultaniye Köyü oldu Denizköy!


Bu kadar olumsuzluğa, kötü idareye karşı AKP’nin nasıl kazandığını sadece Sultaniye Köyü örneğiyle ortaya çıkarabiliriz. Şuan Sultaniye Köyü bir banka tarafından ipotek altında. Köylüye, çiftçiye verdiler kredileri, diğer taraftan her gün yaptılar zammı sonuç ortada. Sultaniye Köyü oldu Denizköy. Vatandaşı da 3-5-10 yıl vadeli kredilerle ipotek altına aldılar sonrada böylelikle seçimleri kazandılar.’’


Kahraman’ın ardından konuşan MHP Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın hedefinde de yine AKP vardı. Ekonomi, iş ve dış politikada problemlerin giderek arttığını söyleyen Büyükataman, ‘’Yoksullukla mücadele edeceğiz dediler, 9 yılda vatandaşı yoksul ettiler, yoksulluk milletin kaderi oldu. Böylelikle ne kadar beceriksiz bir kadroya sahip olduklarını da gösterdiler.’’ dedi.


Büyükataman, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; ‘’Siyaset yapmaya gerek yok, resmi kayıtlar ortada. En büyük problem cari açık ve bu problem AKP ile devam ediyor. Cari açık 80 milyar doları aştı. 100 milyar dolar dış ticaret borcu var. Ülke adeta felakete doğru sürükleniyor. İnsanlarımız borç batağına saplandı. 30 milyon kredi kartı ile, 13,5 milyon da tüketici kredileri ile geçimini sağlamaya çalışıyor. Ondan sonrada çıkıp sorun yok diyorlar.


Muhalefet eden kim varsa içeri tıkıldı!


Bunlar kendilerine muhalefet eden kim varsa içeri tıkıyorlar ve sonrada ileri demokrasiden bahsediyorlar. Yeni Türkiye, yeni anayasa söylemleriyle gizli gündemlerini hayata geçirmenin planlarını yapıyorlar.


Ya tabi olacaksını yada yok olacaksınız!


Teslim almadıkları kurum kalmadı. Ya tabi olacaksınız yada yok olacaksınız diyorlar. Başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara aynısını yaptılar. Teslim olmayanları itibarsızlaştırmak için kamuoyunda özel stratejiler geliştirdiler.


TSK itibarsızlaştırılamaz!


En son TSK’nın önemli bir isminin tutuklanmasına şahit olduk. MHP olarak demokrasi dışı tüm arayışlara karşıyız. Her zaman söylüyoruz, TSK bünyesinde darbe teşebbüsü içinde bulunanlar mevcutsa gereği yapılmalıdır. Fakat sanal iddialar, düzmece iddianamelerle TSK’yı itibarsızlaştırmaya çalışmalarına da asla müsaade etmeyiz.   


Ayrıştırma projeleri var!


Yeni Türkiye projeleri var. Çıkıp açıklasınlar herkes öğrensin. Ama bilinen o ki, bin yıldır kardeşçe yaşayan insanları ayrıştırmak adına büyük projeleri var.


BDP inandığını yapıyor!


Düne kadar konuşmaktan çekinen BDP’liler şimdi TBMM’de pervasızca konuşuyor. Aslında BDP’liler inandıklarının gereğini yapıyorlar. Önemli olan bunlar bu cesareti nereden buluyorlar. Bülent Arınç çıkıp ‘ne isterlerse vereceğiz’ derse, ayrıştırma yolunda böyle bir adım atarsa bunlarda çıkar meydan okur. Arınç sanki babasının cebinden bir şeyler bağışlıyor. Bu yapılan ülkeye en büyük kötülüktür.


Yargıyı AKP’lileştirdiler!


Kürt açılımı dediler, tepki üstüne tepki görünce demokratik açılım dediler. Bu yıkım projesinin startı oldu. Bedeli ne olursa olsun hayata geçireceklerini söylediler. Yargıyı AKP’nin yan kuruluşu haline getirdiler. Yargıyı adeta AKP’lileştirdiler. Biz bunların hepsini daha önce söyledik. Keşke doğru çıkmasaydı, keşke biz yanılsaydık ama hepsi doğru çıktı.


MHP’yi ayak bağı görüyorlar!


Bunların projelerini hayata geçirmelerinde kendilerine MHP’yi ayak bağı olarak görüyorlar. Onlar bizsiz siyaset yapmanın peşindeler. Büyük ihanet senaryoları var. Ama bu ülkenin MHP’ye ihtiyacı var.


Yeni yönetime başarılar!


Bugün oluşacak olan yeni yönetime başarılar diliyorum. Bu kadronun en iyi şekilde çalışacağına eminim. Bunun karşılığını da önümüzdeki yerel seçimlerde belediyeyi alarak göstereceklerine inanıyorum’’


Konuşmaların ardından geçilen seçimde tek aday olan Fevzi Kahraman MHP İlçe Başkanı seçildi.


Başkanlığa Fevzi Kahraman’ın seçildiği MHP’de yeni yönetim şu isimlerden oluştu;


Yönetim Kurulu: Murathan Özçelik, Sadi Kutku, Fatih Erdem, Hasan İnce, Ekrem Satı, Elvan Oduncu, Nuray Taşdan, Tamer Çalı, Osman Çalışkan, Selami Yaman, Rahmi Aşnaşa, Mümin Kaçan, Adnan Özcan, Erdem Çolak, Ümit Oruç, Mustafa Tekin, Yasin Önder, İsmail Özer.


İl Delegeleri: Ayhan Tayfur, İsmail Tezcan, Ahmet Kudu, Ahmet Kudu, Mehmet Mahken, Abdülkerim Şuva, Ahmet Ali Çelik, Hulusi Çakır, Ertuğrul Zengin, Halit Bakkal, Engin Aydın, Vedat Mert, Bülent Şen, Hilmi Kaya, Hüsnü Doğruoğlu.