Fikir özgürlüğünden bahsetmek zor! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Fikir özgürlüğünden bahsetmek zor!

Bu haber 13 Ocak 2012 - 12:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gazetemizi ziyaret eden CHP İlçe Örgütü, 99 basın mensubunun tutuklu olduğu bir ülkede fikir özgürlüğünden bahsetmenin zor olduğunu söylediler.


CHP İlçe Teşkilatı, Belediye Meclis Üyeleri Fatma Mendeş, Gönül Avil, Kadın Kolları Başkanı Mualla Tuğ ve ilçe yöneticileri ile birlikte ‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler’’ günü dolayısıyla Takip Gazetesine ziyarette bulundular.


Yörem Radyo Tv. Gazetecilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı H.İbrahim Tunalı ve Takip Gazetesi sahibi Alper Tunalı tarafından karşılanan CHP’liler, tablo haline getirdikleri ‘’Basın Şehitlerinden Meslektaşlarına Sesleniş’’ adlı şiiri hediye ederek, ‘burukta olsa gününüzü kutluyoruz’ dediler.


‘’Bu ülkede 99 basın mensubu tutuklu bulunurken fikir özgürlüğü ve demokrasiden söz etmek anlamsız olur’’ diyen CHP’liler, ‘’Dışarıdaki basın mensubu arkadaşların, ‘Ayaklarını denk almaları’ için parmaklıklar arkasında tutulan meslektaşları için endişe duyuyoruz. Bu ülkenin vekil tayin ettiği, halkın seçtiği gazetecilerin dahi kodeslerde çürütülmesini şiddetle kınıyoruz.


Her türlü zor koşulda, gece gündüz görev yapmanıza karşın, haklarınızın birer birer elinizden alınması karşısında üzüntü duyuyoruz.


Depremde, savaşta, sokakta, karlı buzlu yollarda, mesleği uğruna şehit düşen emekçi basın mensubu arkadaşlarımızı, fikirleri uğruna kurşunlanan, evinde arabasında bombalanan basın emekçilerimizi hasretle ve rahmetle anıyoruz.


Tüm bu olumsuzluklar içerisinde; içerideki ve dışarıdaki tüm basın emekçilerimizin buruk da olsa ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, bayram havasında kutlamalar yapacağınız ’10 Ocak’lar diliyoruz.” şeklinde konuştular.