Demokrasinin vazgeçilmez bir unsurusunuz « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Demokrasinin vazgeçilmez bir unsurusunuz

Bu haber 13 Ocak 2012 - 12:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) yönetimi, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle gazetemizi ziyaret etti.


AKP İlçe Başkanı Mustafa Çelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Erol, Nesimi Giray Günaydınlı ile Yasin Kavaz’ın yer aldığı ziyarette AK Partililer, Takip Gazetesi sahibi Alper Tunalı ile bir araya geldiler.


Haberleri doğru, farklı görüş ve düşünceleri nesnel bir şekilde ortaya koymada basının, toplumun bilgilenmesinde, bilinçlenmesinde ve toplumsal barış, huzur, güven ortamının güçlenmesinde önemli payı olduğunu belirten Çelik, toplumun aydınlatılmasında ve bilgilendirilmesinde demokrasinin güçlü ve sağlam temeller üzerine oturtulmasında gazetecilerin büyük etkisi olduğunu vurguladı.


AKP İlçe Başkanı Mustafa Çelik şu görüşlerde bulundu. “Fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesinde etkin rol oynayan gazetecilik mesleği, günümüzün en dinamik ve en özveri isteyen mesleklerinden birisidir.


Çok zor koşullarda mesleklerini yapan, halkın gözü, kulağı ve dili olan, idarecilere ışık tutan medya mensuplarının özverili çalışmalarını takdir etmemek mümkün değildir.


Demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olarak gördüğümüz basın; ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak, halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen önemli bir kurumdur.


Bu duygu ve düşüncelerle, Karacabey’de faaliyet gösteren yerel gazete, radyo, televizyonlarımızın ve ulusal ajans temsilcilerinin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, meslek yaşamlarında başarılarının devamını dilerim”


Takip Gazetesi sahibi Alper Tunalı da, bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı AKP İlçe Başkanı Mustafa Çelik ve yönetimine teşekkür etti.