Borsa”dan dört dörtlük proje! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Borsa”dan dört dörtlük proje!

Bu haber 06 Ocak 2012 - 10:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret Borsası, bu ay temelini atacağı ‘Tarım Ürünleri Çarşısı’ projesini tanıttı.


Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Halit Elbir ve Genel Sekreter İbrahim Temel, proje ile ilgili Kaymakam Dursun Balaban, Ziraat Odası ve Tarım Kredi kooperatifini ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu.


İlk olarak Karacabey kaymakamı Dursun Balaban’ı makamında ziyaret eden Borsa yöneticileri, Balaban’a proje hakkında bilgi verdiler. Ticaret Borsası yanı ve arkasında bulunan alana yapılacak olan ‘Tarım Ürünleri Çarşısı’nın 16 iş yerinden oluşacağını söyleyen Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan,


‘’Temelini Ocak ayı sonunda atacağımız bu projede, 13’ü 250 m² ve 3’ü 400 m² olmak üzere toplam 16 iş yeri yapacağız. Bu iş yerlerini üyelerimize kiraya vereceğiz. Amacımız Karacabeyli üreticilerimize hizmet etmek.’’ dedi.


Projeyi inceleyen ve beğendiği belirten Kaymakam Dursun Balaban da, ‘’Karacabey’e hizmet adına güzel bir proje olmuş. Bu projede emeği olan herkese teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.’’ dedi.


Kaymakam Balaban’ın ardından Ziraat Odası’nı ziyaret eden Borsa yöneticileri, Ziraat Odası Başkanı Hasan Karahasanoğlu ile Meclis Başkanı Nuri Karaca’ya proje hakkında bilgiler verdiler.


‘’Siz değerli ağabeylerimizin tecrübeleri tartışılmaz. Bu yüzden projemizi sizlerle paylaşıp, manevi desteklerinizi almak istedik’’ diyen Murad Bertan’a, Karahasanoğlu ve Karaca da,


‘’Bizim ayrı gayrımız yok. Karacabey için yapılan tüm hizmetlere destek oluruz. Çiftçimizin yer sıkıntısı vardı. Bu proje gayet güzel oldu. Çiftçilere yönelik yapılacak olan tüm hizmetlere cani gönülden destek vermeye hazırız. Ziraat Odası olarak yanınızda olduğumuzu bilin.’’ sözleriyle karşılık verdiler.


Ardından Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret eden Borsa heyeti, burada da Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Sefer Pullu ile fikir alışverişinde bulundu.


Karacabey’de ilk kez bir kurumun kendilerine ziyarette bulunduğunu ve bundan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Pullu, her zaman Borsa’nın destekçisi olacaklarını sözlerine ekledi.


Karacabey Tarım Kredi Kooperatifinin, Balıkesir bölgesinde birinci ve Türkiye’de ikinci olduğunu ifade eden Pullu, ‘’Bizim işimiz çiftçilerle. O yüzden çiftçilere yönelik yapılacak olan tüm hizmetlere destek vermeye hazırız. Bizde Tarım Kredi Kooperatifi olarak yakın zamanda bir mısır silajı paketleme tesisinin temelini atacağız. Amacımız çiftçi arkadaşlarımıza hizmet etmek. Bu geç kalınmış bir proje olsa da uygulamaya koyduğunuz için sizlere teşekkür ediyoruz. Her zaman destek vermeye hazırız.’’ dedi.


Hiçbir kurumla küs olma gibi bir lüksümüz yok diyen Murad Bertan da, ‘’Tarım Kredi Kooperatifinin Türk tarımına büyük hizmetleri var. Bizde her zaman yönetim kurulumuz olarak kendilerine destek vermeye hazırız.’’ şeklinde konuştu.


Bu ay sonunda temeli atılacak olan projenin, 2012 Eylül ayında tamamlanacağı belirtildi.