Atatürk Gençliği « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Atatürk Gençliği

Bu haber 20 Aralık 2011 - 10:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Balkan ülkelerinin kurulmasına müsaade etmediği, Amerika’nın emri ile Türkiye’de kurulmasına müsaade edilen füze rampalarını protesto etmek için, 8 öğrenci geçen hafta Kocaeli parkında çadır kurmak istediler.

 

Amaçları gelecekte Türkiye’nin füzelere hedef olmamasıydı. Çünkü Rusya ve İran, Türkiye’yi tehdit etmeye başlamıştı. Füze rampalarının Türkiye’de kurulmasını istemiyorlardı. Füze rampaları İsrail’i korumaya yönelikti, Türkiye ileri karakol oluyordu.

 

O gençler Atatürk gençli idi.

 

8 öğrencinin protestosunu önlemek için 300 polis görevlendirilmişti. Gençler, yerlerde sürüklenerek ot çuvalları gibi arabalara dolduruldular. İçim kan ağladı, gözlerim yaşardı. Bu gençlerin ellerinde molotof kokteyli mi vardı? Yanlarında top, tüfek, silah mı vardı? Herhalde polisler, ileri demokrasinin gereğini yapıyordu. Öyle ya, ileri demokrasi gereği, parasız eğitim isteyen gençler 20 aydır hapiste, sorgusuz, sualsiz yatıyorlar.

 

Amerika emredince akan sular durur. Başbakan, Büyük Ortadoğu Projesinin (BOP) eşbaşkanıdır. Bakanımız, ‘’Türkiye’nin başbakanını deliğe süpürmeyiniz, isteklerinizi yerine getirecek’’ dememiş miydi?

 

İstanbul’da belediye araçlarına molotof kokteyli atılıyor, araçlar yakılıyor bunları yapanlar yan sokaklara kaçıp kayboluyor. Onlara bir şey olmuyor. Buda ileri demokrasinin gereğidir!

 

Gençler, birbirinizle cep telefonu ile konuşup , hükümete muhalefet konuşmaları da yapmayınız. Konuşmalarınız manyetik alandan, Ergenekon savcılarının dinleme cihazlarına takılır, hükümeti yıkmaya yönelik çete oluşturmaktan hapse atılabilirsiniz. Sorgusuz, sualsiz fezleke hazırlanana kadar en az 1,5-2 yıl hapiste kalabilirsiniz. Türkiye’de korku imparatorluğu var, ayrıca ileri demokrasi var!

 

Hükümete muhalefet eden köşe yazarları da, sanayici işadamları da, seçim öncesi başbakandan ileri demokrasi gereği fırça yedi. Gazete patronlarına başbakan, ‘’Köşe yazarlarının parasını siz veriyorsunuz, ona göre’’ dedi. Şuanda hükümete muhalefet eden kaç gazete kaldı. Aydınlık gazetesi patronları da içeri (hapse) alındı. Bunların hepsi ileri demokrasi gereğidir!

 

Basılmamış kitap hakkında toplama ve imha kararı veriliyor. 70 gazeteci hapishanelerde çürüyor. Hükümete dokunan yanıyor. Bunların hepsi ileri demokrasi gereğidir!

 

Dün, Edirne’de 5 öğrenci füze rampalarını protesto etmek için eylem yaptı. Polise yakalandı. Gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefetten değil, terörist olarak değerlendirildi ve Terörler Mücadele Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi. Buda ileri demokrasi gereğidir!

 

Ey Atatürk gençliği, ülkesini seven gençler, bu hükümet 555 K (Beşinci ayın beşinde saat beşte Kızılay Meydanında toplanıyoruz) parolasından korkuyor. Sizler birleşerek sokakları doldurduğunuzda, sel gibi aktığınız zaman, sonun nereye gideceğinden korktuğu için, sizlerin en ufak, meşru taleplerinizi bile hoş görmüyor, en amansız şekilde cezalandırıyor.

 

Üniversite yerleştirme sınavlarında da sorular bazı öğrencilere servis edildi. Servis edenlere YÖK tarafından mahkeme yolu kapatıldı. Siz gençler, protesto ettiniz, sizler hapishanelere düştünüz. Haklı taleplerinizi, hocalarınızın da desteklemesi lazım. Ancak, demokrasi aşığı hocaları da görmek mümkün değil. Herhalde onlarda, ileri demokrasi gereği görevlerinden ihraç edilecekleri korkusu yaşıyorlar.

 

Bu hükümet Türk halkını, sesi çıkmayan sürü olarak görmek istiyor.

 

Yazıktır, günahtır. Gençlerinde, gazetecilerinde istikballeri ile oynanıyor…