Vicdan azabı 25 yıl hapis getirdi! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Vicdan azabı 25 yıl hapis getirdi!

Bu haber 20 Aralık 2011 - 10:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mustafakemelpaşa ilçesinde tüfekle oynarken kendisini vurduğu iddia edilen şahsın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Vicdan azabı duyan babasının gönderdiği mektup üzerine suçunu itiraf eden ve maktulün ailesinden özür dileyen sanık, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.


Ağır Ceza Mahkemesi’nde “”kasten adam öldürmek”” suçundan müebbet hapsi istenen tutuklu sanık K.B. (21) son kez hakim karşısına çıktı. Daha önceki celselerde maktul İbrahim Camcı’nın av tüfeğiyle oynarken kendi kendini vurduğunu söyleyen sanık K.B.’nin babası T.B., vicdan azabı duyduğunu belirterek, karar duruşmasında mahkemeye itiraf mektubu gönderdi.


Baba T.B. mektubunda, “”Oğluma tüfeği tamir etmesi için ben vermiştim. Olayın ardından çiftliğe gittim. Maktul İbrahim Camcı kanlar içerisinde yerde yatıyordu. Oğluma olayın nasıl olduğunu sordum. O da İbrahim Camcı’nın yanlışlıkla kendi kendini vurduğunu söyledi. Oğlum askere gittikten sonra kayınbiraderim S.B., oğlumun maktulü yanlışlıkla vurduğunu söyledi. Gerçekleri söylemekten korktum. Ancak vicdan azabı çektiğim için daha fazla dayanamadım. Maktulü oğlum yanlışlıkla öldürdü”” diye yazdı.


Babasının itiraf mektubu üzerine sanık K.B., eski ifadesini değiştirmek zorunda kaldı. Olay günü maktulle birlikte çiftliğe gittiklerini anlatan K.B, “”Av tüfeği çiftlikteki odada asılıydı. Maktul çiftlikteki köpekleri görmek istedi. Köpeklere bakarken maktul av tüfeğini fark etti. Bakmak isteyince alıp getirdim. Avluda ona av tüfeğini gösteriyordum. Bu sırada zincirle bağlı olan bir köpek bana çarptı. Köpeğin çarpmasıyla elimdeki tüfek ateş aldı. Maktul kanlar içinde yere yığıldı. Hemen yarasına müdahale etmeye çalıştım, ancak yapabileceğim bir şey olmadığını anlayınca babamı aradım. Benim kasıtlı olarak birini öldürmeyeceğimi herkes bilir. Maktul ile yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi. Ailesinden çok özür diliyorum”” diye konuştu.


İFADE DEĞİŞTİREN SANIĞI MAHKEME 25 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRDI


Kısa bir aranın ardından kararını açıklayan mahkeme, sanığı “”kasten adam öldürmek”” suçundan önce ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Ardından duruşmadaki iyi hali göz önünde bulundurulan sanığın cezası 25 yıla indirildi.


Adli Tıp Kurumu’ndan gönderilen otopsi raporunda, maktul İbrahim Camcı’nın ensesinden ve yakın mesafeden vurulduğu belirtilmişti. Kendisini vurduğu söylenen maktulün elbiselerinde bir şey bulunamazken, barut izleri sanığın elbiselerinde çıkmıştı. Raporun ardından mahkeme askerden izne gelen K.B.’nin tutuklanmasına karar vermişti.