Asfalt Yol « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Asfalt Yol

Bu haber 16 Aralık 2011 - 10:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçenlerde yerel gazetelerde ‘Matlı seçim sözünü tuttu’ diye birer başlık vardı.

 

Kıranlar Köyü yolu asfaltlanmış!

 

Acaba seçim sözü mü, yoksa emrin yerine getirilmesi mi?

 

Karacabey’in pek çok köy yolu bozukken, neden Kıranlar Köyü yolu asfaltlandı?

 

Örnek verecek olursak, Bakırköy yolu yapılamaz mı? Arkasında Mustafakemalpaşa’nın onlarca ova köyleri var ve bunların yolları bozuk. Ayrıca bu köy yolu İzmir-Bursa karayoluna bağlantılı ve trafiği de bir hayli fazla köyler. Bu yoldaki araç ve traktörler yol bozukluğundan aks kesiyor.

 

Neden Kıranlar köyü yolu?

 

Kıranlar Köyü yolunun üst tarafında eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın kireç ocakları var. Bakan’ın ‘’İstişareye yattım, ilahi emir geldi, kocanızı Amerika’nın Houston vilayetinde ……. hastanesinde ameliyat ettiriniz’’ emrini alan, ermiş eşinin ve Maliye Bakanlığı’ndan ayrıldıktan sonra meclise dahi hiç uğramadan milletvekilliği maaşı alan, dini bütünlerin, takkeli, gürsakallı, potur pantolonlu, cübbeli damatları kireç ocaklarına gidip gelirken, arabada sarsılmasın, rahatsız olmasın diye ve imal edilen kireçlerin naklinde damperli araçların aks kesmemesi için, daha önce programlanan karayollarına emir verilen, emrin yerine getirilmesi için asfaltlanmadı mı acaba?

 

Benim takdirim bu yönde, bilmem sizler nasıl takdir buyurursunuz?

 

İskilipli Atıf Hoca

 

                Ülkemizin pek çok sorunu var, her biri ivedilikle çözüm bekliyor. Hükümet bunları çözmek için çalışacağı yerde Başbakan DERSİM olaylarını ortaya atıyor. Her yerde DERSİM kaşınıyor. Yıl 1936-1938 bu güne faydası var mı?

 

                Yetmedi; Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, Dersim olaylarından bahsederken lafı İskilipli Atıf Hoca’ya getiriyor ve ‘’Türkiye sadece Dersim’i değil, merhum İskilipli Atıf Hoca’yı da konuşmalıdır. Atıf Hoca’nın neyle suçlandığını, neden idam edildiğini ve ona yapılan zulmü Türkiye’nin artık konuşması lazımdır.’’ diyor! Yıl 1926, geçen süre 85 yıl, faydası? Özelliği din adamı olması.

 

                İdam ve zulüm olayını yazan kim. Necip Fazıl Kısakürek. Kısakürek’in özelliği, şeriat düzeninin devam etmesini isteyen, Cumhuriyet’e karşı ve Atatürk-İnönü düşmanıdır.

 

                İskilipli Atıf Hoca’nın özelliği nedir?

 

                1919-1922 yılları arasında, Kurtuluş Savaşı ile Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarına karşı, kurucusu olduğu Teali-İslam Cemiyeti adına yazdıkları bildiriyi, Yunan ordusunun uçakları ile Anadolu’nun her tarafına attırıyor. Bildirinin amacı Anadolu’nun kurtuluş direncini kırmak, moralini bozmak, savaşa karşı olmaktır. Kemal Paşa ve arkadaşlarını padişaha baş kaldıran asi olarak ilan etmesidir.

 

                25 Aralık 1925 yılında yakalanıyor. Ankara İstiklal Mahkemesi’nde yargılanıyor ve ‘’Vatana ihanet’’ suçundan idam ediliyor.

 

                Bülent Arınç ne demek istiyor? Neyi kaşımak istiyor? Cumhuriyet dönemi, hocaları da idam etti demek mi istiyor? Vatana ihanet edenin mahkeme edilmesi zulüm müdür?

 

                Bana öyle geliyor ki Bülent Arınç, Cumhuriyet’le hesaplaşmanın peşinde…