HAS”ta başkan Yozgat « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

HAS”ta başkan Yozgat

Bu haber 13 Aralık 2011 - 11:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halkın Sesi Partisi’nin (HAS) pazar günü yapılan Karacabey ilçe kongresinde mevcut İlçe Başkanı İsmail Yozgat güven tazeledi. Kongrede 106 delegeden oy kullanan 34’ünün desteğini alan tek aday İsmail Yozgat, yenilenen yönetimle yeniden ilçe başkanı oldu.


HAS Parti ilçe binasında yapılan kongreye HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Dr. Kazım Arslan, GİK Üyesi Hilmi Tanış, İl Başkanı Ali Mollasalih, il yönetim kurulu üyeleri, Mustafakemalpaşa ve Yıldırım ilçe yöneticileri ile Karacabeyli üyeler ve misafirler katıldı.


Kongrede konuşan HAS Parti İlçe Başkanı İsmail Yozgat, 2010 yılı Kasım ayında başladıkları yolculukta 14 ayı geride bıraktıklarını belirterek, ‘’Her yaştan ve her meslek grubundan oluşan ilçe yönetimi ile sizlere elimizden geldiğince gücümüz hizmet etmeye çalıştık. 3 hafta gibi bir sürede ilçe başkanlığını kurduk ve ilçe binasını faaliyete geçirdik.  Seçimlerde tüm köy ve mahalleleri ziyaret ettik.


Siyaset yapmanın böyle zor şartları olduğu zamanda asla ümitsizliğe düşmedik. Mecliste grubu olmak ya da olmamak bizim için çalışma etkeni değildir.  Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada projelerde teklifimiz, yanlışlarda tenkitimiz ve her yapılan doğru faaliyete teşekkürümüzle insanlara daha iyi hizmet yapılmasına katkı sağlayacağız. İlçe kongresini partimize ve ilçe halkına hayırlı olmasını diliyorum.’’ dedi.


1 yaşındaki partilerinin kısa sürede çok yol aldığını vurgulayan HAS Parti Bursa İl Başkanı Ali Mollasalih de yaptığı konuşmada; ‘’Zor bir yola çıktık. Bu yol uzun ve meşakkatli bir yoldur. Hemen iktidar olacağız demiyoruz, ancak yeni bir dönemin başladığını belirtmek isterim. Küresel emperyalizmin bölgeye çöreklendiği, yeniden şekillendirmeye çalıştığı bir dönemde yeni bir medeniyetten bahsetmenin ne anlama geldiğini, ne gibi sonuçlar doğuracağını hepimiz bilmekteyiz.


Yılların getirdiği örselenmişlikle artık bu milleti taşımayan eski Türkiye’nin karşısına yeni bir Türkiye projesi koyuyoruz. Genel Başkanımızın dediği gibi; ‘Siyaseti yeniden dizayn edeceğiz.’ Kriterimiz, erdemli siyasettir. Bulunduğumuz bölgeye, insana yönelik marka projelerimiz olacak. İlk sözümüz, son sözümüzdür.’’ dedi.


Mollasalih, Karacabey’de yıllardan bu yana değişen tek şeyin köprü ışıklandırması olduğunu sözlerine ekledi.


GİK Üyesi Hilmi Tanış da, konuşmasında 11 yıldır yorgun bir iktidarın olduğunu ve AKP rüyasının artık Anavatan Partisi gibi kısa bir sürede biteceğini söyledi.


Kongrede son olarak söz alan HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Dr. Kazım Arslan, emin adımlarla ilerlediklerini kaydetti. Türkiye’nin HAS Partiye ihtiyacı olduğunu vurgulayan Arslan,


‘’Ne dediysek çıkıyor. Ülkenin geldiği nokta içler acısıdır. Halkın sesi iktidar olmalıdır. Gerilim ve kavga siyaseti yaparak, bundan nemalanıyorlar. Ülkenin biriken sorunlarını bir kenara bıraktılar ve sürekli kavga siyaseti yapıyorlar. Meclis’te kavgasız bir gün yok. TV’lerde kavgasız bir siyaset programı yok. İşte HAS Parti olarak Türkiye’ye yeni bir siyasi anlayış getireceğiz. Herkesi kucaklayan ve ayrımcılık yapmayan yeni bir kimlikle halkımızın karşısındayız.’’ şeklinde konuştu.


Arslan’ın ardından okunan faaliyet, gelir ve gider raporları oy birliğiyle kabul edildi ve eski yönetim aklandı.


Kongrede son olarak seçime gidildi. Kayıtlı 106 delegeden 34’ünün oy kullandığı seçim sonunda yeniden göreve layık görülen İlçe Başkanı İsmail Yozgat, destek verenlere teşekkür etti.


HAS Parti yeni yönetim kurulu ve il delegeleri şu isimlerden oluştu;


Yönetim Kurulu


Mustafa Şahin, Ferhat Memiş, Tahsin Yılmaz, Salih Böcek, Ünal Kuvan, Serkan İnan, Cenkut Özkan, Hacı Kırma, Ahmet Albay, Hasan Göktaş, Özden Atış, Erol çele, Zekeriya Şahin, Kamil Vural, Abdullah Kaçmaz, Samet Eker, Turgut Yozgat, Doğan Çakıcı, Murat Şimşek, Aydın Gündüz, Şaban Savıran, Nevzat Uz, Ramazan Aslan.


İl Delegeleri


İsmail Yozgat, Doğan Çakıcı, Ahmet Albay, Ünal Kuvan, Serkan İnan, Mustafa Şahin, Salih Böcek, Turgut Yozgat, Hacı Kırma, Cenkut Özkan, Hasan Göktaş, Şaban Savıran, Zekeriya Şahin, Ramazan Aslan, Tahsin Yılmaz, Samet Eker, Özden Atış, Murat Şimşek, Aydın Gündüz, Ferhat Memiş.