Bursa hava ulaşımında sıfır çekti « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Bursa hava ulaşımında sıfır çekti

Bu haber 13 Aralık 2011 - 11:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Bursa Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi İlhan Demiröz, Bursa’nın havayolu ulaşımında yaşadığı sorunu TBMM gündemine taşıdı.


İktidar temsilcilerinin her fırsatta Türkiye’de havayolu ulaşımının geliştiğini vurguladıklarını anımsatan İlhan Demiröz, buna karşılık Bursa’nın hala hava ulaşımından yararlanamadığını söyledi.


CHP Bursa Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi İlhan Demiröz, TBMM’de “Türkiye ile Avustralya Arasında Hava Ulaştırma Anlaşması”yla ilgili kanunun görüşmeleri sırasında partisi adına görüşlerini açıkladı.


Yenişehir Havaalanı’nın hala etkin biçimde kullanılamamasını gündeme getiren İlhan Demiröz, Bursa’nın tarım, sanayi ve turizm kenti olduğunu, Artvin’den, Trabzon’dan Erzurum’dan, Balkanlar’dan, Bulgaristan’dan göç aldığını ifade etti. Bursa’nın 2,5 milyonluk bir nüfusa ulaşmasına karşın Yenişehir Havaalanı’ndan Ankara dışında hiçbir kente direkt uçuş yapılamadığını anımsatan Demiröz,


“Turizmde, sanayide, tarımda en önde gelen illerden olan Bursa’ya bunun niçin reva görüldüğünü öğrenmek istiyorum. Her iktidar döneminde çok değerli bakanlarımızın olduğunu da ifade etmek istiyorum” dedi.


Yenişehir, Yunuseli’ne mi kurban ediliyor


 Bursa’nın dış hava ulaşımında da sıfır çektiğini söyleyen CHP Milletvekili Demiröz, “Uluslararası hava ulaşımına müsait olan Yenişehir Havaalanı’nın bu şekilde kullanılmamasının bir amacı mı var diye düşünüyorum ve bu amacının da sakın ola, şehrin içerisindeki Yunuseli Havaalanı’nı faaliyete geçirmek için bir anlam taşıyor olmamasını diliyorum. Zira Yunuseli Havaalanı, şehrin içerisinde ve tamamen birinci sınıf tarım alanlarının bulunduğu bölgede” dedi.


Soruna biran önce çözüm bulunsun


AK Parti temsilcilerinin, uçak sayıları ve havaalanı sayılarındaki artışları sık sık gündeme getirdiklerini anımsatan İlhan Demiröz, “AKP’li arkadaşlarımıza şöyle seslenmek istiyorum. Uçak sayıları, havaalanı sayıları mutlaka artmıştır, zaman içerisinde de artması gerekir; ama şunu da gayet iyi bilmemiz gerekir ki, maalesef Bursa’mızdan hava ulaşımının tamamen Ankara olduğunu da belirtmek isterim ve buradan, yetkililerinden, bu konunun bir an önce çözülmesini istediğimizi ifade etmek isterim” diye konuştu.