Destekleme icmalleri askıda « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Destekleme icmalleri askıda

Bu haber 06 Aralık 2011 - 9:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, yem bitkileri destekleme icmallerinin 1 Aralık’ta askıya çıkarıldığını duyurdu.


7 Aralık 2011 tarihine kadar askıda kalacak icmallerle ilgili çiftçileri uyaran İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdoğan Ceylan, “Bu süre içerisinde üreticilerimizin bilgilerini kontrol ederek oluşabilecek hataları İlçe Müdürlüğümüze gelerek bildirmeleri gerekmektedir” dedi.


Ceylan, “Hayvansal üretim faaliyetlerinin yürütülebilmesi amacıyla kaliteli kaba yem üreterek hasadını yapan üreticilerin, 2011 yılı yem bitkisi destekleme başvuruları İlçe Müdürlüğümüzce kabul edilerek arazi kontrolleri ekiplerimiz tarafından parsel bazında yapılmıştır. Başvurusu kabul edilen üretici sayısı başvurular sonunda 626 adete ulaşmıştır.


Yem bitkileri başvuru dosyaları Bakanlığımız Çiftçi Kayıt Sistemi’ne aktarılmıştır. Bu bilgilere göre her köy için Yem Bitkileri Desteği hak edişlerine esas çiftçi detayındaki icmaller (icmal-1) 01 – 07 Aralık 2011 tarihleri arasında kendi köy ya da mahallesinde ve Karacabey Ziraat Odasında 5 (beş) işgünü askıya çıkartılmıştır” şeklinde konuştu.