Tapu”da başvurular öğlene kadar « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Tapu”da başvurular öğlene kadar

Bu haber 29 Kasım 2011 - 10:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Tapu Müdürlüğü, işlemlerin aynı gün içerisinde tamamlanması amacıyla yapılacak başvuruların bir gün sonraya kalmaması için en geç saat 12.00ye kadar işlem kabulü alacağını duyurdu. Tapu çalışanları bu saatten sonra gelecek başvuru işlemlerini kabul etmeyecek.


Türkiye’nin birçok yerinde uygulanan sistemin Karacabey’de şimdiye kadar gerçekleştirilmediğini belirten Kaymakam Dursun Balaban, daha önce son kabul saatinin 15.30 olduğunu ve işlem sonuçlanmasının bir gün sonraya kalarak vatandaşın iş gücü kaybı yaşadığını belirtti.


Balaban, bu sistemle işlemlerin aynı gün içinde sonlandırılacağını dile getirdi. Kaymakam Balaban, “Karacabey Tapu Müdürlüğü’nün işlem hacminin yoğunluğu ve iş sahiplerinin başvurularının genellikle son saatlerde yapılması nedeni ile Tapu Müdürlüğüne yapılan vatandaş taleplerinin belirli bir düzen içinde kabulü hizmet verimini ve vatandaşların memnuniyetlerinin artırılması için, Tapu Müdürlüğüne iş sahibi taleplerinin günlük karşılanabilmesi için son başvurunun 15.30 olan saatinin 12.00’ye çekilerek, gerekli ve zorunlu durumlar hariç 08.00 – 12.00 saatleri arasında başvuruların kabulü ve 13.00 ve 17.00 saatleri arasında da taleplerin günlük yerine getirilmesi hususunu kamu oyuna duyurulur” dedi.