Off the record! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Off the record!

Bu haber 11 Kasım 2011 - 11:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Daha önce makamında sınırlarını zorlayarak bizim gazeteciliğimize dil uzatan Belediye Başkanı Ergün Koç, bu kez sınırları aştı ve TOKİ tören alanında karşısında gördüğü Takip ve Meltem Gazetesi muhabirlerine ağza alınmayacak küfürler salladı.


Meltem Gazetesi muhabiri Nevzat Çakır ile birlikte tören alanına gittiğimizde, Kaymakam Dursun Balaban ve daire amirleriyle konuşan Başkan Koç, bizi gördükten sonra bir yerine bir şey batmış gibi bağırarak küfürler sallamaya başladı.


(Neymiş kim çağırmış bizi oraya. Kaymakam çağırdı noldu zoruna mı gitti. Hem sana mı soracağız gideceğimiz yerleri. Babanın malını mı dağıtıyorsun vatandaşa. Sen mi yaptın o TOKİleri oraya. Bizimle aynı ortamda bulunmak seni geriyorsa gelme o zaman bulunduğumuz yere.) 


İlk başta küfürlerin kime edildiğini anlamasak ta ardından seviyesiz küfürlerinin arasında gazeteci kelimelerinin geçmesi durumu netleştirdi. Hemen yanına yaklaştığımız Başkan Koç’u, Kaymakam Balaban sakinleştirirken, çevrede bulunanlar küfürlerin bize edildiğini doğruladılar.


Başkan Koç, o kadar insanın içinde ve bir o kadarda bayanın, seviyesini gözler önüne sergileyip küfür ederken, yanında bulunan yalaka takımda bir b.k yiyorlarmış gibi Başkan Koç’a gülüşleriyle destek verdiler.


Gülün bakalım gülün. Tabi yarın öbür gün gidip ‘o eksik başkanım, bu eksik başkanım’ diyerek yalayacaksınız. Ama unutmayın son gülen iyi güler…


Gelelim sana Başkan koç. Şimdi sen çıkar, sana yakın basın kuruluşlarına açıklama da yaparsın. ‘Ben küfür etmedim. Yanlış anlamışlar. Yada sözlerim onlara değil başka gazetecilereydi’ diye.


Yakışır sana, ama aslında sana yakışan delikanlı gibi çık basının karşısına ‘ben onlara küfür ettim de’ Diyebilir misin? Koç.


Sen ne dersen de, benim şahsıma etmediğini söylesen de sonuçta ben, sen beğenmesen de gazeteciyim. Orada sen küfürleri gazetecilere salladın ya, aynısını buradan tüm gazeteci arkadaşlarım adına sana iade ediyorum. Kimin nereden nasıl çıktığı belli Koç efendi.


Biz her ne kadar Paris’lerde yaşamasak ta aile terbiyemizi iyi aldık. Ne zaman, nerede, kiminle, nasıl konuşacağımızı iyi biliriz. Makamında kimlere ‘off the record’ diyerek hangi küfürleri ettiğini de iyi biliriz.


Bak ne diyeceğim Koç, zamanında seni belediyeyi zarara uğratıyor diye şikayet edenler vardı ya, hani sadece birisi o gün törende birlikte olduğun kişi, onlara da sallıyordun zamanında küfürleri, noldu şimdi ne değişti?


Bunun adı siyaset mi, yakalık mı, karaktersizlik mi yoksa seviyesizlik mi? Cevabı okurlarıma bırakıyorum.


Son söz: ‘off the record’ aman yazmayın, bu var ya tam bir K.O.Ç…..