Paralar yarın ödeniyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Paralar yarın ödeniyor

Bu haber 12 Temmuz 2011 - 11:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey İlçe Seçim Müdürlüğü, ‘’12 Haziran Genel Seçimleri’’nde görevli olanların ücretlerini 13 Temmuz 2011 tarihinden itibaren Akbank'tan alacağını duyurdu.


Bu konuda vatandaşların sürekli kuruma gelerek ya da arayarak bilgi aldığına değinen Seçim Müdürü Cemil Tosun, “Seçim görevli olanların kurumumuza gelmelerine gerek yok. Seçim paraları 13 Temmuz'da Akbank aracılığıyla ödenecek” dedi.


Karacabey'deki seçimlerde görevli olan kişilere yaklaşık 143 bin lira dağıtılacağını kaydeden Tosun, Sandık Başkanı olarak görev yapan 238 kişiye 168 TL, 238 memur üyeye ise 98 TL ödeneceğini belirtti.


Yaklaşık bin 500 sandık kurulu üyesine 49.00 TL.'den ödeme yapılacağını ifade eden Tosun, 12 Haziran'da görevli olan muhtarlar, şoförler, okul hizmetlisi ve bina sorumluların paralarının ise Karacabey Seçim Müdürlüğü tarafından ödendiğini dile getirdi.


Seçim Müdürü Tosun, hak edilmiş paraların Akbank aracılığı ile alacak olan kişilerin nüfus cüzdanı fotokopisi ile banka şubesine başvurmaları gerektiğini sözlerine ekledi.