Aşkınoğlu terfi etti « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Aşkınoğlu terfi etti

Bu haber 08 Temmuz 2011 - 9:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Emniyet Müdürü İsmail Aşkınoğlu, 3. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi etti.


Bursa Ticaret ve Sanayi Odasında (BTSO) 60 emniyet mensubunun bir üst rütbeye terfi ettiği törende Karacabey Emniyetinde 5 yıldır başarıyla görev yapan Müdür İsmail Aşkınoğlu da terfi onuru yaşadı.


4. sınıf Emniyet Müdürlüğü'nden 3. sınıfa yükselen Aşkınoğlu'na terfi rütbelerini eşi Mine Aşkınoğlu ile taktı.


Törene Bursa Valisi Şahabettin Harput, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Zeki Es, Polis Koleji Müdürü Cenk Durukan ile yargı temsilcileri ve terfi eden personelin yakınları katıldı.


Bursa Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, konuşmasında, yenileşmenin önemine vurgu yaparak, rütbe alan polislerin sorumluluğunun arttığını söyledi. Yılmaz, “Daha etkili bir performans için değişen ve gelişen şartlara uyum sağlamak bizim için önemlidir ve bu şartlar suçu ve suçluyu yeniden tanımlamıştır. Suçluya, suçu işlemeden önce müdahale etmek, toplumun güvenliğini ileri seviyeye taşıyor” dedi.


Huzur ve güvenliğin vazgeçilmez olduğuna işaret eden Bursa Valisi Şahabettin Harput ise “Emniyet ve jandarma teşkilatı bir yandan üzerindeki ağır sorumluluğun gereğini yerine getiriyor, diğer yandan vatandaşların hak ve özgürlüklerine karşı oluşabilecek tehdit ve tehlikeleri önlemeye çalışıyor. Bu açıdan polis, suç odaklarının korkacağı yer olmalıdır. Huzurun, emniyetin olmadığı yerde toplumun refahı da olmaz” diye konuştu.


2. sınıf emniyet müdürlüğünden 1. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden Bursa Emniyet Müdür Yardımcıları Arif Okçu, Bünyamin Gezer ve Bayram Coşkun, yeni terfilerini takmak için sahneye eşleriyle birlikte çıktı.


1. sınıf emniyet müdürlerine terfilerini Bursa Valisi Şahabettin Harput taktı. 2. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden şube müdürleri Sezgin Kaba, Varkın Suyuak, Armağan Adnan Erdoğan ve Fahri Yıldız'a yeni rütbelerini Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Zeki Es taktı.


Törende, komiserlikten 1. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden 60 polis şefinin rütbeleri takıldı. Törende, polis şeflerinin aileleri de büyük heyecan yaşadı.