HEM “Çocuk Festivali”nde « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

HEM “Çocuk Festivali”nde

Bu haber 05 Temmuz 2011 - 11:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Folklor Ekibi, 21-28 Haziran 2011 tarihleri arasında Slovakya'nın Bratislava şehrinde düzenlenen ‘Çocuk Festivali’ne katıldı.


Türkiye'den yalnızca Karacabey HEM Folklor grubunun yer aldığı festivalde unutulmaz anlar yaşandı. HEM Müdürü İbrahim Çalı ve Halk Oyunları Öğretmeni Sultan Kankılıç önderliğinde gerçekleşen geziye öğrenciler; Aleyna Koçyiğit, Esra Çetin, Merve Mutlu, Beyza Şirin Genç, Cansu Işık, Gökçe Semet, İleyda İşbaşaran, Yılmaz Demirezen, Baha Altın, Gürhan Taşçı, Melike Başyiğit, Cemre Demir, Özlem Güney, Enes Nazır ve İpek Çiftçi ile velilerden; Sevda Koçyiğit, Hacer Işık, Salih Demir, Ebru Demir, Mücevher Hanım ve Ahmet Güney katıldı.


Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan ve Avusturya güzergahından Slovakya'nın Bratislava şehrine gelen Karacabey Halk Oyunları ekibi, buradaki festivalde 3 gün boyunca çeşitli ülkelerin halk oyunları ekipleriyle birlikte gösterilerini sundu.


Dönüş güzergahını Belgrad, Budapeşte, Viyana, Bratislava, Üsküp, Selanik ve Kavala şehirlerinden yapan Halk Oyunları ekibimiz, Atatürk'ün doğduğu evi ziyaret etmeyi de unutmadı.


Bratislava Belediye Başkanı ile Slovakya Büyükelçiliğine iğne oyası tablosu hediye eden Karacabey Halk Oyunları ekibi, Bulgaristan, İtalya, Polonya, Beyaz Rusya, Çek Cumhuriyeti'nden gelen 20 ekiple birlikte gösterilerini sunma olanağı buldu.


Gezi süresince Slovakya'daki tek Türk lokantası olan Tulipan Kebap'a sınırsız ikramlarından dolayı teşekkür eden HEM Müdürü İbrahim Çalı ile Halk Oyunları Öğretmeni Sultan Kankılıç ayrıca, Büyükelçilik Müsteşarlığı ve personelinin yanı sıra şoförler Hasan ve Selahattin Bey'e de minnettar olduklarını sözlerine ekledi.