Matlı yemin ediyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Matlı yemin ediyor

Bu haber 24 Haziran 2011 - 11:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

12 Haziran seçimlerinde AK Parti’den Bursa Milletvekilliğine aday olan Karacabeyli iş adamı Önder Matlı, Bursa’nın 18 milletvekilinden biri olarak mazbatasını aldı.


Bursa’nın 18 vekili için Adliye Konferans Salonu’nda mazbata töreni düzenlendi. Vekillerden en çok ilgiyi tecrübeli siyasetçiler Bülent Arınç, Turhan Tayan ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli gördü.


Matlı’dan teşekkür


Milletvekili mazbatasını aldıktan sonra seçmenlere bir kez daha teşekkür eden Önder Matlı, zaman kaybetmeden kolları sıvadıklarını ve Karacabey'i daha çağdaş ve daha mutlu bir kent yapabilmenin sorumluluğunu hissetmeye başladığını söyledi.


Yemin töreni Salı günü


Geçmiş yıllardaki durum göz önünde bulundurulduğunda, yeni vekillerin Salı günü and içmesi bekleniyor. Yemin töreninden sonra, Genel Kurul, Meclis başkanı seçimi için çalışmalara 5 gün ara verecek ve adaylar belirlenecek. Daha sonraki 5 gün içinde de seçim yapılacak.


Buna göre, adaylık başvuruları, 3 Temmuz Pazar günü sona erecek. Seçimlerin de 4 Temmuz'da yapılması öngörülüyor. Meclis'in 25. başkanını seçmesinin ardından yeni hükümetin kurulma süreci de başlayacak. Başkanlık Divanı üyeleri seçiminin ardından divanın oluşmasından sonra Meclis'te 61. hükümetin kuruluş ve güvenoyu süreci başlayacak.


Öte yandan seçim için verilen arada, Meclis'in onarım ve yenileme çalışmaları yapıldı. Ayrıca kadın milletvekillerinin yararlanacağı bir kuaför salonu açıldı, basın toplantısı salonu yenilendi.