Hacı adayları belirlendi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Hacı adayları belirlendi

Bu haber 24 Haziran 2011 - 11:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu yıl Karacabey’den kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları, yapılan kura çekimi sonucu belirlendi.


Geçtiğimiz gün Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in katılımıyla gerçekleştirilen kura çekimi sonrası, bu yıl Karacabey’den kutsal topraklara gidecek olan hacı adayı sayısının 90 olduğu açıklandı.


İlçe Müftüsü Osman Şen yaptığı açıklamada, bu yıl hacca gitmek için bin 280 hacı adayının başvurduğu belirterek, 90 hacı adayının kutsal topraklara gitmek için hak kazandığı ifade etti.


Kesin kayıtların 20 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında Bursa İl Müftülüğü’ne yapılacağını söyleyen Şen, kesin kayıt yaptıracak olan hacı adaylarının kayıt yaptırmak için yanlarında, 3 adet arka fonu beyaz çekilmiş fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, yatırdıkları ücrete ait dekont ve 1 Ocak 2012 tarihine kadar geçerli olan pasaportlarını bulundurmaları istedi.


Bu arada, kesin kayıt işlemleri bittikten sonra ek kontenjan verilmesi halinde kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarının sayısının artabileceği vurgulanırken, hac çıkışlarının 29 Eylül – 31Ekim 2011, dönüşlerinin ise 10 Kasım – 11 Aralık 2011'de gerçekleştirileceği ifade edildi.