Türkiye”nin AKP”ye ihtiyacı var « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Türkiye”nin AKP”ye ihtiyacı var

Bu haber 19 Nisan 2011 - 10:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AKP'nin Önder Matlı için düzenlediği dayanışma yemeği gövde gösterisine dönüştü.


Hüseyin Oruç Düğün Salonu'nda gerçekleşen yemeğe AKP'liler yoğun ilgi gösterdi. Karacabey'li Sanayici Önder Matlı'nın Bursa Milletvekili olabilmesi için tek yürek olan AKP'liler, yemekteki coşkularını sandığa yansıtacaklarını duyurdu.


Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve AKP İlçe Başkanı Şaban Korkmaz'ın da katıldığı yemekte, Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç, ilçe yöneticileri, eski ilçe başkanları, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, köy ve mahalle temsilcileri ile çok sayıda partili hazır bulundu.


AKP Yönetim Kurulu Üyesi Murat Avinç'in sunumunu yaptığı programda konuşan İlçe Başkanı Mustafa Çelik, bu birlikteliğin 12 Haziran seçimlerinde büyük bir başarı elde edeceğini vurguladı.


Matlı aday değil milletvekili


AK Partililere ve Karacabey halkına güvendiklerini belirten Çelik, “Önder kardeşimizin 11. sıradan aday gösterilmesini sorun etmiyoruz. Karacabey ve Mustafakemalpaşa'ya bu konuda büyük bir görev verildi. Önder Matlı'nın maddi ve manevi gücü sayesinde Bursa'daki hedefimiz olan 13 milletvekili sayısına ulaşacağız. Bu konuda hiçbir kuşkumuz yoktur. Sayın Önder Matlı, artık milletvekilimizdir” dedi.


12 Haziran'da gerçekleşecek genel seçimlerin çok önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Çelik, “Bu seçimi Cumhuriyet tarihinin en büyük seçimi olarak görüyoruz. 2023 vizyonu ile dünyanın en güçlü ekonomisini hedefliyoruz. Türkiye vizyonunu tüm dünyaya yaymayı amaçlıyoruz. Statükocu zihniyetin yıkılması için bu seçim tarihi bir fırsattır. Dünya lideri bir Başbakanımız var. Ona yakışır bir şekilde hareket etmeliyiz. Göreceksiniz, halkımız bize dua edecek. Sorumluluğumuz çok büyük. Köy ve mahalle temsilcilerimizden, Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımızdan partimizin sade üyelerine kadar herkesin çok çalışması gerekir. Birlik ve beraberliğimizi bozmadan, 3. kez tek başına iktidara geleceğimize inanıyorum. Önder Matlı kardeşimizin meclise girebilmesi için Karacabey ve Mustafakemalpaşa halkını göreve çağırıyorum” diye konuştu.


Matlı'ya büyük sevgi


Programda son olarak konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Önder Matlı, ayakta alkışlandı. Konfeti yağmuruna tutulan Matlı, partililerin yoğun ilgisi karşısında heyecanını ve mutluluğunu gizleyemedi.


AK Partililere teşekkür eden Matlı, beklentileri göz ardı edemediğini ve hizmet için yola çıktığını belirtti. Bursa'da 171 aday adayı içinde birinci çıkmasının parti teşkilatlarının başarısı olduğunu vurgulayan Matlı,


“Adaylar açıklandıktan sonra hayal kırıklığım oldu, ancak gönül kırıklığım olmadı. Temayül'de birinci çıkınca çok rahatladık. Adaylıklar açıklandığında 11. sırada gösterilince Genel Merkezimiz bize çok iyi bir ders verdi; 'Madem Temayül'de birinci çıktın. Al sana iki birincilik' dediler. Teşkilatımızın gücüyle Bursa'da en az 13 milletvekili çıkarmamızı istediler.


Bu nedenle Karacabey ve Mustafakemalpaşa'ya büyük görev düşüyor. Şimdi bana söz vermenizi istiyorum; 12 Haziran'da oy sandıklarını patlatmaya var mısınız? Karacabey ve Mustafakemalpaşa'yı Ankara'da en iyi şekilde temsil edeceğimin sözünü veriyorum. Hizmet adına ne gerekiyorsa, yapmaya hazırım. Türkiye'nin AK Parti'ye ihtiyacı var. 12 Haziran'da oy sandıklarını patlatacağız. Yeniden iktidara gelerek, halkımıza en iyi hizmeti vereceğiz” şeklinde sözlerini noktaladı.